عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۶۱۵۹
تاریخ انتشار : ۰۸ آذر ۱۳۹۲ - ۰۸:۴۹
مدیر حوزه‌های علمیه آذربایجان غربی علت بی‌حالی و خستگی و نداشتن اشک چشم را لقمه حرام دانست و گفت: یک نگاه به نامحرم، یا یک حرف حرام انسان را به بیراهه می‌کشد بنابراین رمز سرباز امام زمان (عج) شدن ترک گناه است.
عقیق: حجت‌الاسلام محمدجواد قهرمانی در جلسه اخلاق طلاب حوزه علمیه رسول اکرم(ص) تکاب، اظهار داشت: وقتی از طلبه می‌پرسی برای چه به حوزه آمدی می‌گوید آمده‌ام سرباز دین و امام زمان(عج) باشم؛ آمده‌ام مانند حضرت امام خمینی(ره) باشم؛ همچون مقام معظم رهبری باشم؛ این‌ها هدف است و اگر غیر از این باشد راه را اشتباه آمده‌ایم، هرگز نباید این اهداف را فراموش کرد.

وی هدف از طلبگی را آغاز راه برای سربازی امام زمان(عج) خواند و گفت: هدف از طلبگی سرباز امام زمان(عج) شدن است، هدف هم‌چون علامه امینی یا علامه طباطبایی شدن است و برای رسیدن به این اهداف متعالی باید از همین امروز شروع کنیم و نگوییم اینجا منطقه محروم است و نمی‌شود بلکه همه بزرگان و علما از همین مناطق محروم برخواستند.

قهرمانی ادامه داد: شیخ عبدالکریم حائری برای رسیدن به این هدف با خدای خویش عهد و پیمان می‌بندد و می‌گوید "خدایا قسم می‌خورم که عمدی گناه نکنم و خدایا تو هم در لغزشگاه‌ها مراقب من باش"، ما نیز باید این‌گونه و با خدا عهد و پیمان ببندیم که اگر این‌گونه نباشد و به این گناهان کوچک توجه نکنیم از مسیر خارج می‌شویم.

مدیر حوزه‌های علمیه آذربایجان غربی علت بطالت، کسالت، بی‌حالی و خستگی و نداشتن اشک چشم را لقمه حرام دانست و گفت: یک نگاه به نامحرم، یا یک حرف حرام انسان را به بیراهه می‌کشد، بنابراین رمز سرباز امام زمان(عج) شدن ترک گناه است.

وی با اشاره به فرمایشات مرحوم آیت‌الله بهجت که فرموده‌اند: "بروید گناه نکنید عارف می‌شوید"، اذعان داشت: موسیقی؛ گوش انسان را کر می‌کند و از ورود معارف به قلب انسان جلوگیری می‌کند.

قهرمانی با بیان این که گوش، چشم و قلب منافذ کشف حقیقت است، گفت: گناه این منافذ را می‌بندد. وی طلبگی را رسالت سنگینی خواند و افزود: در این مقام و جایگاه باید معصیت را از صفحه زندگی حذف کنید چرا که یک فکر گناه چهل روز انسان را مشغول می‌کند.

وی راه غلبه بر شیطان را توجه دائم به خدا اعلام کرد و گفت: توبه و عنابه؛ حال دعا داشتن و مناجات با معبود، انسان را از دام شیطان نجات می‌دهد، اگر امروز خود را کنترل نکنید فردا دیر است، جامعه چشم به شما دوخته، خود را مسلح به علم و تقوا کنید تا مفید به حال اسلام باشید.

قهرمانی؛ در پایان طلاب را به پژوهش توصیه کرد و گفت: قلم خود را تقویت کنید، بنویسید و مقاله ارائه دهید تا زمینه پیشرفت را فراهم کنید.


منبع:فارس


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین