عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۶۱۴۷
تاریخ انتشار : ۰۴ آذر ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۹
تهیه کننده برنامه مذهبی «ذکر عاشورائیان» معتقد است شاعران و مداحان دستگاه امام حسین(ع) سرمایه‌های واقعی کشورند که نباید از آن ها غفلت کرد.
عقیق: سعید پورفرج درباره برنامه «ذکر عاشوراییان» که در دهه اول محرم از شبکه دو پخش شد گفت: پخش این برنامه که به پوشش مداحی‌های محمود کریمی در ایام سوگواری سالار شهیدان می‌پردازد، ماه صفر از سر گرفته می‌شود.

وی درباره ضرورت‌های ساخت برنامه‌های مذهبی در تلویزیون گفت: رسانه ملی به عنوان مرجع اصلی نقل و انتقال اطلاعات، ایده‌ها و افکار افراد یا جامعه وظیفه تامین خوراک معنوی مخاطبان را بر عهده دارد، در حقیقت تلویزیون باید با تولید و پوشش ویژه برنامه‌های مذهبی فرصتی برابر برای همه شهروندان ایرانی فراهم کند.

این تهیه کننده با بیان این که تجربه سال‌ها برنامه‌سازی در حوزه های مذهبی به من نشان داده که جوانان پای ثابت و مخاطبان اصلی این دست تولیدات سیما هستند، افزود: به اعتقاد من این اقدام پسندیده‌ای است که همه شبکه‌های سیما در ایام عزاداری سالار شهیدان، بسیج شده و مناسک مذهبی اقوام مختلف ایرانی را به تصویر می‌کشند، اما این اقدام به تنهایی کافی نیست.

وی ادامه داد: متاسفانه در بیشتر مواقع ما به تولید برنامه‌های مذهبی برای مناسبت‌های خاص بسنده می‌کنیم، این در حالی است که همه اقشار، خصوصا جوانان برای پاسخ به نیازهایی معنوی و روحی خود در طول سال هم به برنامه‌هایی نظیر مرثیه‌خوانی محمود کریمی نیاز دارند.

پورفرج گفت: محمود کریمی از ذاکران توانمند اهل بیت است که هر سال با سبک متفاوت و کاری قابل قبول‌تر از سال قبل میزبان مردم در عزاداری‌های سالار شهیدان می‌شود.  این مداح بهانه‌ای می‌شود تا شیفتگان اهل بیت(ع) گردهم آمده و به طبع آن معرفت مردم جامعه افزایش پیدا کند.

وی افزود: بیش از چهار سال است که تیم برنامه‌ساز «ذکر عاشوراییان» با ایمان و اعتقاد قلبی مراسم مذهبی محمود کریمی و مداحان اهل بیت(ع) را پوشش می‌دهد، چرا که ما معتقدیم این عزیزان سرمایه‌های مذهبی کشور هستند و برای داشتن جامعه حسینی باید آن‌ها را در حافظه کشور حفظ کرد.

«ذکر عاشوراییان» کاری از گروه معارف شبکه دو سیماست که به کارگردانی مجید مروت‌پور و تدوین اسماعیل عرب‌ملکی از شبکه دو سیما پخش شد.

منبع:تسنیم


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین