عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۶۰۹۱
تاریخ انتشار : ۰۳ آذر ۱۳۹۲ - ۱۷:۵۴
سیداکبر میرجعفری خبر از انتشار مجموعه شعر سپید عاشورایی‌اش داد و گفت: «چند مجلس از دهۀ اول» عنوان کتابی است که انتشارات خیمه به تازگی آن را منتشر کرده است.
چند مجلس از دهه اول

عقیق: سیداکبر میرجعفری خبر از انتشار جدیدترین کتابش داد و گفت: «چند مجلس از دهۀ اول» عنوان کتابی است که انتشارات خیمه به تازگی آن را منتشر کرده است.

وی درباره کتاب اظهار داشت: این کتاب مجموعه شعر سپید عاشورایی من است که با یک مثنوی به عنوان مقدمه کتاب شروع می‌شود.

میرجعفری در پاسخ به این سوال که مقدمه یک مجموعه سپید با یک مثنوی بلند به نوعی خرق عادت به حساب می‌آید، و دلیل این کار چه بوده است، گفت: احساس می‌کنم این کار فضای نویی دارد و این مثنوی مدخلی است برای کتاب و بقیه شعرها که در قالب سپید سروده شده‌اند.

وی افزود: لزوما این شعرها این گونه نیستند که به مدح و وصف شهیدان  عاشورا پرداخته باشد بلکه به نوعی تاثیر موضوع عاشورا در زندگی امروز را نشان می‌دهد و اینکه فرهنگ عاشورا به چه میزان در ذهن و دل شاعر امروز راه دارد.

همچنین این شاعر و محقق در یکی از شبکه‌های اجتماعی درباره این کتاب نوشته بود: همین حالا هم حساب تعداد کتاب هایی که اسم بنده به عنوان مؤلف ،نویسنده، مؤلف همکار و ویراستار در شناسنامۀ شان ثبت شده از دستم خارج شده؛ اما از انتشار «چند مجلس از دهۀ اول» خیلی خوشحالم. خیلی خوشحال تر وقتی اولین شعرم یا اولین کتابم چاپ شد چون احساس می کنم بیست و چند سالی را که با شعر بوده ام، تلف نشده است.

میرجعفری درباره دلیل این حساس شادمانی از انتشار این کتاب هم گفت: انتشار این کتاب برای من خیلی اهمیت داشت هم به جهت موضوع آن هم به دلیل اشعاری که در کتاب گردآوری شده است.


منبع:فارس

211008


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین