عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۵۹۷۷
تاریخ انتشار : ۰۱ آذر ۱۳۹۲ - ۱۷:۵۱
معرفی کتاب...
شجره طیبه، توصیف نور از زبان نور، مهدی(عج) منتقم خون امام حسین(ع)، تماشاگه راز و مسئله رجعت از عناوین پنج گانه کتاب 'از غروب عاشورای حسینی تا طلوع ظهور مهدی(عج)' نوشته حسین احمدی قمی است.
عقیق: کتاب "از غروب عاشورای حسینی تا طلوع ظهور مهدی(عج)" شامل 5 فصل است که در فصل نخست شجره طیبه، مهدی(عج) فرزند حسین(ع) که در این فصل به معرفی حضرت مهدی(عج) که از نسل امام حسین(ع) است و شباهت ها و فضایل ایشان بررسی می شود.
فصل دوم توصیف نور از زبان نور، این فصل به بررسی منجی در کلام ثارالله، سیدالشهدا در کلام منتقم، تفسیر کهیعص می پردازد، فصل سوم نیز به موضوع مهدی(عج) منتقم خون امام حسین(ع) پرداخته است.
تماشاگه راز، در سوگ سیدالشهدا، زیارت ناحیه مقدسه و ترجمه آن از عنواین فصل چهارم این کتاب است، همچنین مسئله رجعت یعنی بازگشت بهترین و بدترین انسان های روی زمین بعد از ظهور امام زمان(عج) است که به رجعت امام حسین(ع) در فصل پنجم بررسی شده است.
در بخشی از این کتاب آمده است:
"سرسلسله این دو قیام و نهضت، ارتباط بسیار نزدیک و مشابهی با هم دارند: همین که مهدی(‌ع) فرزند حسین(ع)است؛ در 107 حدیث فرموده‌اند که امامان دوازده نفرند، 9 نفرشان از نسل حسین و نهمی آنان قائم است. و در 148 حدیث صریحا آمده که مهدی از اولاد حسین(ع) است؛ نسبت به شهادت امام حسین(ع) و غیبت و ظهور حضرت مهدی(ع) حضرت پیامبر و امیرالمومنین(‌ع) پیشگویی فرموده‌اند که: زمانه آن دو امام‌(ع) انحراف فکری جامعه، فساد اجتماعی، رواج بی‌دینی و بدعت در سطح جهانی، مشابه یکدیگر است؛ یاران آن دو، از معرفت، محبت و اطاعت نسبت به امام خود برخوردارند؛ هر دو سازش ناپذیرند."

شایان ذکر است، کتاب "از غروب عاشورای حسینی تا طلوع ظهور مهدی(عج)" نوشته حسین احمدی قمی، توسط انتشارات مسجدجمکران منتشر شده است.

منبع:شبستان

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین