عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۳۰۲۷۵
تاریخ انتشار : ۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۵
با صدور بیانیه ای:
آیت الله رشاد و آیت‌الله تحریری و آیت‌الله جاودان، با صدور بیانیه مشترک از طبقات مختلف مردم دعوت کردند که با حضور حداکثری در انتخابات و گزینش فردی که به نحو حداکثری حائز شاخص‌های اصلح است، تکلیف شرعی و ملی خویش را ادا کنند.

عقیق:صادرکنندگان بیانیه، ضمن برشماری ویژگیهای فرد اصلح، از علمای عظام و فضلا و طلاب سراسر کشور تقاضا کرده اند در این فرصت فشرده، با صرف وقت و اهتمام مضاعف، نقش ارشادی خویش را برای راهنمایی اقشار مختلف جهت حضور حداکثري و انتخاب اصلح ایفا کنند.

متن بیانیه بشرح زیر است:

بِسمِ الّلهِ الرَّحمنِ الرَّحیمِملت بزرگ ایران، زنان و مردان بصیر و جوانان عزیزیک) با حضور مسئولانه‌ و آگاهانه‌ شما پای صندوق‌های رأي در هشتم تیرماه جاری، رویداد ارزنده‌ای در تاریخ سراسر عزت و عظمت میهن اسلامی رقم خورد.

بی‌شک این حضور خالصانه و آگاهانه عند الله ماجور است؛ ما نیز از باب ادب‌گذاری به پیشگاه شما این حضور بزرگوارانه را ارج می‌نهیم و صمیمانه از این وظیفه‌شناسی سپاسگزاری می‌کنیم.

دو) اینک در دور دوم این انتخاب سرنوشت‌ساز، فروتنانه عرض می‌کنیم لازم است نکات زیر مدنظر طیف عظیم طبقات متدیّن و دلسوز و دغدغه‌مند مصالح کشور و سرنوشت ملت، بویژه جوانان عزیز قرار گیرد:

۱ـ بشدت از تخریب دیگران، بداخلاقي انتخاباتي، تشدید اختلافات جناحي، و اختلاف افکني درون‌گفتماني پرهیز شود.
 
۲ـ با حضور حداکثري و گزینش فردی که به نحو حداکثري حائز شاخص‌های اصلحیت است، تکلیف شرعي و ملي خویش را ادا کنیم. توجیه و ترغیب چهره به چهره‌ی کساني که نسبت به شاخص‌های اصلحیت توجیه نیستند یا راجع به حضور در صحنه‌ی انتخاب مرددند.
 
۳ـ موارد زیر از مهم‌ترین شاخص‌های اصلحیّت قلمداد می‌شود:
 
الف) ارائه‌ «برنامه‌ جامع مدوّن، کاربردی و کارشناسانه‌» برای حلّ مشکلات کشور؛
 
ب) اعتقاد جازم به «ارزش‌های انقلاب و منویات مقام معظم رهبری» تکیه بر «توانايي‌های داخلي» و تحفّظ بر «استقلال اقتصادی و سیاسي»، به جای چشم دوختن به «وعده‌های این قدرت و آن قدرت»، در عین تلاش مجدّانه برای «تعامل حداکثري با همه‌ی کشورها» و بهره‌گیری از «فرصت‌های منطقه‌ای و جهاني»؛
 
ج) داشتن عزم جدي برای رفع «دغدغه‌های معیشتی مردم» و «نگرانی‌های فرهنگی جامعه». مهار تورّم و نرخ ارز، جهش تولید، افزایش ارزش پول ملي، اشتغال و ازدواج جوانان، تأمین مسکن ارزان قیمت برای طبقات محروم، مبارزه‌ قاطع با فساد اقتصادي، اصلاح نظام اداری، در یک جمله تحقّق عدالت همه جانبه، از جمله‌ مهم‌ترین دغدغه‌ها و دلنگرانی‌های جامعه است.
 
سه) از علمای عظام و فضلا و طلاب سراسر کشور خاضعانه‌ تقاضای می‌کنیم در این فرصت فشرده، با صرف وقت و اهتمام مضاعف، نقش ارشادی خویش را برای راهنمایی اقشار مختلف جهت حضور حداکثري و انتخاب اصلح ایفا فرمایند.
 
اللهم وفقنا لما تحب و ترضی، و جنبنا عما لاتحب، و اهدنا الی السّداد، فإنک خیر موفق و هاد.
 
علی اکبر رشاد  محمدباقر تحریری  محمدعلی جاودان

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین