عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۹۷۲۵
تاریخ انتشار : ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۴
فیلم|
نماهنگ «با مردم» حاج مهدی رسولی براساس شعری از محمد رسولی منتشر شد.

عقیق: حاج مهدی رسولی چندی پیش نماهنگ «بی‌مردم» را منتشر کرد و بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

مقام معظم رهبری هم بعد از روضه‌خوانی او در عزاداری فاطمیه نسبت به مضامین این اثر ابراز خرسندی کردند.

این مداح سرشناس حال با همان خط‌موضوعی، نماهنگ «با مردم» را منتشر کرد. او در فضای مجازی در خصوص این نماهنگ نوشت:

۱. «جدا کردند مردم را ز مولا»در حکومت شیعه جدایی از مردم، انتخاب امام جامعه نیست؛ بلکه تحمیلی است از بیرون. رهبر شیعی کارش هدایت مردم است. امام اگر بر مسند حکومت می‌نشیند، برای تثبیت توحید و عبودیت در بین مردم است؛ حال چگونه می‌توان تصور کرد جدایی از مردم را انتخاب کند؟ در هر جای تاریخ که امام شیعه از مردم جدا افتاده است، پای آن‌هایی در میان است که از قدرت مردم می‌ترسند.

2.« او که پای مردم مانده بود»هدف حاکمیت اسلام، استصلاح مردم است (نامه‌ی ۵۳ نهج‌البلاغه). امام وظیفه ندارد کسی را به بهشت ببرد؛ بلکه وظیفه دارد زمینه‌سازی کند که مردم بهشت را انتخاب کنند و خود به اصلاح نفس خود بپردازند.امام شیعه آن قدر پای انتخاب مردم می‌ماند که خودشان هدایت را انتخاب کنند. امام شیعه به انتخاب مردم جهت می‌دهد؛ اما هر انتخابی که بکنند، به آن احترام می‌گذارد، حتی اگر آن انتخاب به خانه‌نشینی و شهادت خودش منجر شود: کشته‌ی هدایت شد علی!هر انتخابی هزینه‌های خودش را دارد؛ چه با امام بودن را انتخاب کنیم و چه دوری از او را. تاریخ به ما می‌آموزد که انتخاب راه حق همیشه کم‌هزینه‌تر است؛ چون هیچ چیزی توی این دنیا نیست که ارزش دوری از علی را داشته باشد!

۳. «امروز اگر گذشت، فردا چه می‌کنی؟»دوری از امام حق، دوری از انسانیت است.

وضعیت امروز دنیا را ببینید تا سخنم هیچ توضیح اضافه‌ای نیاز نداشته باشد. علف‌های هرز، حتی اگر در کشورهای اسلامی باشند، در مقابل اسرائیل ساکتند و دانشجوهای آزاده‌ی امریکایی زیر پرچم حق‌طلبی قدم برمی‌دارند. گویی همه دارند متوجه بیماری تمدن غرب می‌شوند.و در این بلوا، ماییم که تحت نام علی «برای انسان گرد آمده‌ایم». بدون علی، امروز را هم که از سر بگذرانیم، فردا به پوچی خواهیم رسید. انسان از فطرت خویش جدا نمی‌شود. سرنوشت انسانیت و انسان، بازگشت به اصل خویش است. هیچ راهی جز بازگشت به راه علی و علی‌دوستی نیست.
 
۴. «ذوالفقار او در غربت است»از سوی دیگر، در حاکمیت علی نمی‌شود بدون مردم به هدف رسید؛ چرا که اصلاً خود مردم و هدایت مردم است که هدف امام است. اگر دنبال عبرتی از زمانه‌ی أمیرالمؤمنین علیه السّلام برای دنیای امروز می‌گردیم، همین است.
 
۵. «یا مرتضی علی، با ما چه می‌کنی؟»مولا، سرنوشت عالم به دست توست. از ما برای رقم زدن این سرنوشت حق استفاده کن.یا علی، تو بدون مردم کاری را در عالم رقم نمی‌زنی؛ پس ما را وسیله‌ی تحقق هدفت در عالم قرار بده و مردمی را جایگزین ما نفرما.اماما، ما را به راهی ببر که می‌پسندی. ما بی تو خسته‌ایم؛ فرزندت مهدی را به ما برگردان.
 
شعر این اثر سروده محمد رسولی است که شعر نماهنگ بی مردم را هم سروده بود. متن آن به شرح زیر است:
 
جدا کردند ساحل را ز دریا
جدا کردند عالم را ز معنا
جدا هرگز نشد مولا ز مردم
جدا کردند مردم را ز مولا
او که پای مردم مانده بود
مردمی‌ترین فرمانده بود
کشته‌ هدایت شد
علیآن‌قدر که خطبه خوانده بود
دنیای بی علی حالا چه می‌کنی
امروز اگر گذشت فردا چه می‌کنی
یا مرتضی علی با ما چه می‌کنی
علی ماند و شب و روز غریبش
علی ماند و سرانجام عجیبش
علی آن‌قدر با مردم عجین بود
شهادت در جماعت شد نصیبش
تا علی جدا از امت است
ذوالفقار او در غربت است
سرنوشت اشباه الرجال
قصه‌ی بلند عبرت است
یا مرتضی علیتنها چه می‌کنی
ما بی تو خسته‌ایم با ما چه می‌کنی
یا مرتضی علی با ما چه می‌کنی
 
این نماهنگ در ادامه ببینید:
 
تعداد بازدید : 21

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین