عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۹۷۲۴
تاریخ انتشار : ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۶
حجت الاسلام آل هاشم:
امام جمعه تبریز گفت: الآن نوبت وعده صادق اقتصادی است که برای آن باید دولت سازوکار مشارکت مردم برای تحقق جهش تولید را عملیاتی کند.

عقیق: آیت‌الله سید محمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های عبادی و سیاسی جمعه تبریز اظهار کرد: خیزش دانشجویان آمریکا و اروپا را شاهد هستیم که به عبارتی شورش عقلانیت و انسانیت بر علیه شرارت است. وی افزود: امروز عقلانیت به دانشگاه‌های اروپا و آمریکا رفته است به طوریکه بیش از هزاران استاد و دانشجو دستگیر شده‌اند.

امام جمعه تبریز گفت: نفرت عمومی از رژیم صهیونیستی و حامیان آن در حال گسترش است و این تظاهرات را باید نشانه این دانست که مقابله با ظلم یک امر فطری است. وی اذعات داشت: همه این تحولات نشانگر فروریزی صهیونیست که از بام جهان فرو ریخته است، می‌باشد.

خطیب نماز جمعه تبریز تاکید کرد: اجتماعات ضد لیبرال دموکراسی به مرز بحران نزدیک و نظم جهانی لیبرالیسم به بحران رسیده آمریکا تفاوت پیدا کرده‌اند به طوریکه جوانان آمریکا طرفدار فاسطین و‌دولتمردان خامی صهیونیست است و این تفاوت‌ها به مرور در همه موارد در این کشور خود را نشان خواهد داد. وی افزود: امروز صحنه بین المللی شفاف و روشن است و امروز تنها ایران در برابر صهیونیست‌ها نایستاده و بلکه همه صف کشیدند.

دشمن از طریق رسانه‌های خود به دنبال بازسازی اغتشاش و آشوب در کشور است

امام جمعه تبریز اظهار کرد: دشمن از طریق رسانه‌های خود به دنبال بازسازی اغتشاش و آشوب در کشور است. هر روز یک خبر جعلی و انحرافی منتشر می کنند تا دستگاه افکار عمومی را مختل کنند. دشمن به دنبال بازتولید نفرت در جامعه است نسخه تمام این هجمه ها، حفظ وحدت و انسجام ملی است نباید با ایجاد دوقطبی‌های کاذب دشمن را به طمع بیندازیم. همه وظیفه داریم موضوعات فرعی را تبدیل به اصل نکنیم دستگاههای دولتی و اجرایی باید چرخه خدمات رسانی را افزایش دهند باید خدمت به مردم اصل قرار گیرد.
وی متذکر شد: نباید با ایجاد دو قطبی دشمن را دچار طمع کنیم؛ موضوعات فرعی را اصل نکنیم و البته خدمت به مردم باید در اصل مسوولان باشد.

اکنون نوبت وعده صادق اقتصادی است

نماینده ولی‌فقیه در استان بیان داشت: امروز یک تكليف مضاعف روی دوش نخبگان و اساتید ماست و رهبر معظم انقلاب نیز روز چهارشنبه همین مطالبه را داشتند که اساتید و نخبگان باید دانش آموزان جوانان و نوجوانان ما را از منطق و عقلانیت سیاستها و رفتار نظام جمهوری اسلامی مطلع کنند و بدانند پشت شعارهای «مرگ بر آمریکا و «مرگ بر اسرائیل» ملت چه منطقی نهفته است و چرا ایران حاضر به ایجاد روابط با برخی کشورها و دولت ها نیست.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه اکنون نوبت وعده صادق اقتصادی است، گفت: وعده صادق اقتصادی این است که دولت برای جهش تولید ساز و کارهای واقعی حضور مردم را هرچه سریع‌تر بررسی کند و بهترین راه‌ها و سازوکارها برای مشارکت مردم در تحقق جهش تولید را برگزیده و عملی سازد.
 
وی به انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: در تبریز و شبستر و میانه انتخابات برگزار خواهند شد که اولا مردم برای مشارکت قوی و به تبع آن مجلس قوی دقت کنند.
 
آل‌هاشم متذکر شد: همه اقشار و گروه‌ها باید در شرکت در انتخابات و‌ مردم را جهت حضور ترغیب کنند. وی از کاندیداهای راه یافته به دور دوم درخواست داریم اخلاق را رعایت کنند زیرا تخریب زیبنده ما نیست و خودتان را معرفی کنید و دیگری را تخریب نکنید.
 
خطیب نماز جمعه تبریز خاطرنشان کرد: امروز جامعه آموزش و پرورش و دانش آموزان در عرصه‌های گوناگون افتخار برای کشور هستند. وی با اشاره به بازدید امروز خود از مدرسه طالقانی که آزمون قرآن در آن برگزار می‌شد، گفت: این مدرسه امروز مملو از دانش‌آموزان بود که برای آزمون حفظ قرآن آمده بودند.

حضور در بحران‌ها از جمله ویژگی‌های هلال احمر است

وی در اعلام مناسبت‌های هفته به شهادت امام جعفر صادق(ع) اشاره کرد و گفت: فردا دسته‌جات حسینی در بازار و خیابان‌ها عزاداری خواهند کرد.
 
امام جمعه تبریز اذعان داشت: امام جعفر صادق(ع) دلیل اصلی احیای مذهب شیعه است و او به راستی همانند اسمش به عنوان نهر جاری پرفایده عمل کرد.
 
وی به ۱۸ اردیبهشت روز هلال احمر اشاره کرد و گفت: تامین برای احترام انسان‌ها، کوشش برای صلح و‌ پایداری میان ملت‌ها، حمایت از ملت‌ها و سلامت آنها، حضور در بحران‌ها از جمله ویژگی‌های هلال احمر است که برای این خدمات مرز نمی‌شناسند.
 
آل‌هاشم متذکر شد: هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در زلزله ترکیه افتخارآفرینی کردند که هیچگاه فراموش نمی‌شود.امام جمعه تبریز با اشاره بر اهمیت اسناد ملی گفت: تاریخ گواه این است که هرگونه تلاش برای از بین بردن اسناد و هویت ایران شده است ولی همه تلاش شده است تا این اسناد و منابع گرانقدر حفظ شود.

4 عمل بدتر از گناه

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه برخی از گناه‌ها هستند که انسان تصمیم بر انجام آن دارند ولی انجام نمی‌دهند، گفت: گناه دیگری نیز هست که بعد از انجام آن توبه می‌کنند و طلب مغفرت می‌کنند.
 
امام جمعه تبریز ادامه داد: دروغ گفتن، غیبت کردن و تهمت گناهان زشتی هستند که کیفر سخت در بردارند. خطیب نماز جمعه تبریز گفت: مکان و زمان گناه و اصرار بر گناه همه اثر دارند و بدترین گناه نیز گناهی است که انسان آن را کوچک بشمارد.
 
وی افزود: قتل نفس، زنا، شراب‌خواری، فرار از میدان جنگ، تصرف ظالمانه در اموال یتیم، خوردن خون و گوشت‌های مردار و خوک، رباخواری، قمار و کم‌فروشی، تهمت به زنان پاکدامن و یاس از رحمت الهی و‌ کمک به ظالم و سوگند گناه، شادی در انجام گناه و ... از جمله گناه‌های بزرگ است.
 
خطیب جمعه تبریز به آثار و تبعات گناه اشاره کرد و گفت: گناه و نافرمانی در روح و روان و فرد و خانواده و اجتماع تبعات زیادی دارد که از جمله آن عذاب وجدان و قصاوت قلب، سلب نعمت، رد دعا و تغییر رزق، محرومیت از عبادات، بلای ناگهانی، قطع باران، ویرانی خانه، رسوایی و خواری است.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان بیان داشت: راه‌های جبران گناه نیز توبه، جبران بدی‌ها، ایمان قوی و ‌انجام کارهای نیک، استغفار ، نماز خواندن، پرهیز از گناهان کبیره، شرکت در جهاد و شهادت، انفاق و‌کمک به مستمندان، حل مشکلات مردم است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین