عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

گفت و گو عقیق با سید جواد پرئی درباره مداحی اش در دیدار معلمان با رهبر انقلاب :
بعد از سخنرانی حضرت آقا به صورت خصوصی خدمت ایشان مشرف شدیم. چون به ایشان گفته بودند من اهل نوشتن هستم گزارش کار کوچکی خدمت ایشان ارائه و از ابراز لطفشان نسبت به سرود اینجا ایرانه که سال گذشته در حضور ایشان اجرا شد و نسبت به جریان سرود مداحی تشکر و طلب دعای خیر کردم.

روایت یک دیدار شیرین / من هم مسیح را دیدمعقیق: هم‌زمان با سالروز شهادت  استاد مرتضی مطهری و روز معلّم، جمعی از معلمان و فرهنگیان سراسر کشور صبح امروز چهارشنبه دوازدهم اردیبهشت با حضور در حسینیه امام خمینی رحمه‌الله علیه با رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دیدار کردند. درابتدای این دیدار معلمان سرودی را همخوانی کردند.
به این‌ بهانه با" سید جواد پرئی " شاعر و مداح این سرود گفت و گو کردیم.

کارسختی که به انجام‌رسید

"سید جواد پرئی" با اشاره به اینکه موضوع به حدود پانزده روز قبل برمی‌گردد، می گوید:" چندی قبل حجت الاسلام جواد محمد زمانی پیشنهاد داد برای روز دیدار فرهنگیان و معلمان  با مقام معظم رهبری نغمه‌ای نوشته شود و این سعادت نصیب شد.


یکی دو نغمه را اتود زدم و از قضا سخت‌ترینش مورد پسند قرار گرفت. یک کار پاپ کلاسیک بود . به نظر می‌آمد اجرای این قطعه برای آن جمعیت‌ِ زیاد سخت باشد. طوری که وقتی کار تمام شد  دوستان می‌گفتند چه قطعه سختی انتخاب شده بود. خودم هم چون تجربه اجرا در این مراسم را نداشتم نسبت به این قطعه شک داشتم چون ملودی‌اش سختی بود و چند فراز و اوج داشت. می‌ترسیدم نتوانیم از پسش بر بیاییم. اما خدا را شکر آنقدر حال و هوا مثبت و با برکت بود که کار خیلی خوب پیش رفت واجرا شد. اگر این سرود زیبایی داشت لطف خدا اهل بیت و‌نفس گرم مردم بود که من را همراهی می‌کردند.

حال و‌هوای گرم حسینیه

این شاعر و مداح اهل بیت ادامه می‌دهد:" این تجربه یک اتفاق مبارکی بود و من برای نخستین بار  نفس زدن در حسینیه امام خمینی رحمه الله علیه راتجربه کردم‌. قبلا زیاد شنیده بودم، دوستانی که مشرف شده‌بودند می‌گفتند کار خیلی سخت و پشت آن تریبون رفتن بسیار دشوار است؛ اما امروز که توفیق شرف‌یابی داشتم دیدم خیلی همه چیز گرم و صمیمانه و عجیب بود.  خاک آن حسینیه مثل حسینیه ‌هایی است که در آن دویست سال روضه خوانده شده  و حال و هوایش از در و دیوارش معلوم است.

روایت یک دیدار شیرین / من هم مسیح را دیدم

توفیقی که تابه حال بی‌نصیب بودم

سید جواد پرئی افزود : بعد از سخنرانی حضرت آقا به صورت خصوصی خدمت ایشان مشرف شدیم. چون به ایشان گفته بودند من اهل نوشتن هستم گزارش کار کوچکی خدمت ایشان ارائه و از ابراز لطفشان نسبت به سرود اینجا ایرانه که سال گذشته در حضور ایشان اجرا شد و نسبت به جریان سرود مداحی تشکر و طلب دعای خیر کردم.
تجربه شیرینی بود. من تا به حال از این فاصله نزدیک ایشان را ندیده بودم. نورانیتشان بسیار ملموس بود. خدارا شاکرم که این توفیق نصیبم شد.

دیدار مسیح

این مداح در پایان می‌گوید: بعد از دیدار امروز یاد جمله ولادیمیرپوتین افتادم که گفته بود: با توجه به مطالعاتی که من در باره مسیح داشته ام، در ملاقات با رهبر انقلاب ایران تمام ویژگی های حضرت مسیح را در آیت الله خامنه ای دیده وبرایم متجلی شد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین