عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۹۶۸۳
تاریخ انتشار : ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۳
حجت الاسلام مومنی:
حجت الاسلام و المسلمین سید حسین مومنی در مراسم شب رحلت حضرت عبدالعظیم(ع) و شهادت حضرت حمزه سید الشهدا(ع) در شبستان امام خمینی (ره) آستان مقدس گفت: حضرت عبدالعظیم(ع) در زمان حضرت امام هادی(ع) با عبارت "انت ولینا حقا" از امام زمان خود مدال و نشان ولایت را دریافت کرد.

عقیق: حجت الاسلام و المسلمین سید حسین مومنی در مراسم شب رحلت حضرت عبدالعظیم(ع) و شهادت حضرت حمزه سید الشهدا(ع) در شبستان امام خمینی (ره) آستان مقدس گفت: حضرت عبدالعظیم(ع) در زمان حضرت امام هادی(ع) با عبارت "انت ولینا حقا" از امام زمان خود مدال و نشان ولایت را دریافت کرد.

به گزارش اداره کل تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان مقدس، استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که امام هادی(ع) با بیان جمله "مرحبا بک یا اباالقاسم"، حضرت عبدالعظیم(ع) را خطاب کردند، افزود: ذکر کنیه بالاترین درجه تعظیم و تکریم است که امام هادی(ع) با این بیان حضرت عبدالعظیم(ع) را معرفی کردند.

حجت الاسلام و المسلمین مومنی اظهار کرد: حضرت عبدالعظیم(ع) با دریافت این مدال دچار عُجب و تکبر نشدند و زانوی ادب در محضر امام زمان خود نهادند و اعتقادات خود را عرضه کردند و این درس بزرگی بود که به همه انسانها در همه زمانها دادند.

وی با بیان این که مقام اهل بیت علیهم السلام به واسطه قرب به خداوند متعال می باشد، افزود: مقام و منزلت بندگان و رحمتی که از جانب خدا به بندگان می رسد نیز به واسطه و به برکت ائمه اطهار علیهم السلام است.

استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد: بنا بر روایتی از امام صادق(ع) اگر فردی مورد تأیید خداوند متعال قرار بگیرد، این مسأله صورت نمی گیرد مگر به واسطه عبور از یک سری آزمونها و ابتلائات، چرا که بی جهت بنده ای مورد حمد و ثنای خداوند و ائمه معصومین علیهم السلام قرار نمی گیرد.

وی افزود: این حدیث نشان می دهد که حضرت عبدالعظیم (ع) پس از آزمونهای بسیار به مقام ولایت رسیدند و به خاطر محفوظ ماندن روایات ائمه اطهار علیهم السلام سختی های فوق العاده ای را متحمل شدند و کینه دشمنان به آن حضرت به اندازه ای بود که در روایتی آمده که حضرت را به صورت زنده در قبر گذاشتند.

حجت الاسلام و المسلمین مومنی با اشاره به تکریم بزرگان دین از مقام حضرت عبدالعظیم (ع) و حرم ایشان اظهار داشت: بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در شب زیارتی اباعبدالله (ع) به حرم حضرت عبدالعظیم (ع) تشرف می یافتند و از لسان آیت الله بهجت (ره) نیز نقل شده که حرم حضرت عبدالعظیم (ع) محل صعود و فرود ملائکه الهی است.

وی با بیان این که  صاحب بن عباد در رساله خود به ویژگی هایی از حضرت عبدالعظیم (ع) اشاره کرده است، افزود: این محدث، حضرت عبدالعظیم (ع) را کثیرالحدیث و روایت معرفی کرده و ایشان را دین دار و دارای ورع خوانده است.

مدرس حوزه و دانشگاه با بیان این که در عصر امروز نیروهای فراجا مورد هجمه خودی و غیر خودی در مورد مسأله حجاب در جامعه قرار گرفته اند، با بیان حدیثی از حضرت عبدالعظیم (ع) افزود: آن حضرت در روایتی که سند آن به امیرالمومنین علی (ع) می رسد، آورده است که روزی حضرت علی (ع) به همراه حضرت زهرا (س) به محضر رسول اکرم (ص) رسیدند و حضرت را در حال گریه مشاهده کردند و علت را پرسیدند و رسول اکرم (ص) فرمودند، در شب معراج دیدم برخی از زنان امت من که رعایت پوشش را در مقابل نامحرم نمی کنند، مورد عذاب و شکنجه هستند و من برای آنها گریه می کنم.

حجت الاسلام و المسلمین مومنی با اشاره به شب شهادت حضرت حمزه سید الشهدا (ع) بیان داشت: آن حضرت دارای شخصیت بسیار ممتازی بودند و این مقام به اندازه ای بود که حضرت زهرا (س) هفته ای دو بار و حتی در شرایط دشوار و آسیب جسمی خود بر سر مزار آن حضرت می آمدند.

وی در پایان افزود: حضرت حمزه سید الشهدا (ع) ولایت رسول گرامی (ص) را پذیرفت  و آنچه داشت در راستای اعتلای اسلام و یاری پیامبر(ص) در طبق اخلاص گذاشت.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین