عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۹۶۴۱
تاریخ انتشار : ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۸
حجت الاسلام نواب در پیامی تاکید کرد؛
حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب در پیامی عملیات وعده صادق را نقطه عطف مواجهه‌ مسلمانان با رژیم غاصب اسرائیل دانست.

عقیق: حجت الاسلام سید ابوالحسن نواب طی پیامی از عملیات غرورآفرین «وعده صادق» در پاسخ به اقدامات تجاوزکارانه رژیم منحوس صهیونیستی تقدیر کرد.

متن پیام ایشان به این شرح است:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیم

«وَلَمَنِ انْتَصَرَ بَعْدَ ظُلْمِهِ فَأُولَٰئِکَ مَا عَلَیْهِمْ مِنْ سَبِیلٍ»

اگر طوفان الاقصی نقطه‌ی عطفی در احیای مسئله‌ی فلسطین و ممانعت از طراحی‌های معطوف به رسمیت‌دادن به رژیم صهیونیستی بود، عملیات اعجاب‌برانگیز و هوشمندانه‌ی وعده صادق نقطه‌ی عطفی در مواجهه‌ی مسلمانان با رژیم غاصب اسرائیل و حامیان غربی‌اش بود. برای این عملیات که رسماً و درظاهر، انتقام ایران از حملات پیاپی رژیم اشغالگر، و به‌واقع، حمایت از آرمان فلسطین بود، دستاوردهای مهمی را می‌توان برشمرد، ازجمله، شکستن مهابت دروغین این رژیم و افسانه‌ی شکست‌ناپذیری‌اش و نیز کاستن فشار از گرده‌ی مردم مقاومِ غزه، اما از نگاهی دیگر، مهم‌ترین دستاورد مشترک این عملیات و طوفان‌الاقصی، انسجام دوباره‌ی امت اسلامی از راه زدوده‌شدن برخی کدورت‌ها و سو تفاهم‌ها و نیز تمرکز بر دشمن مشترک و آرمان مقبولِ همگان بود. این انسجام را می‌توان در داخل کشور و درمیان جریان‌های گوناگونِ هوادار انقلاب و نظام هم یافت و نشان داد. حفظ و تقویت این انسجام و پرهیز از زنده‌کردن نقارها و نزاع‌های کهنه، چه در سطح داخلی و چه در عرصه‌ی جهان اسلام، را می‌توان از مهم‌ترین وظایف همگان به‌ویژه نخبگان فکری و سیاسی دانست.
اینجانب ضمن تقدیر از عزم و دقت عملِ نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، به‌ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که ضربه‌ای قاطع و حساب‌شده بر هیمنه‌ی استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل وارد کردند، از خدای بزرگ، عزت و سلامت فرماندهی کل قوا و سرافرازی همیشگیِ ملت ایران و همه‌ی ملل مسلمان را مسئلت می‌نمایم.

سید ابوالحسن نواب

مؤسس و رئیس هیئت امنای دانشگاه ادیان و مذاهب


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین