عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۹۶۲۷
تاریخ انتشار : ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۴
وزیر گردشگری سوریه از راه‌اندازی خدمات الکترونیکی ویزا برای سفر به سوریه از ۱۰ روز دیگر خبر داد.

عقیق: «کسانی که می‌خواهند به سوریه بیایند دیگر نیازی به مراجعه به سفارتخانه‌ها یا کنسولگری‌ها را ندارند، بلکه درخواست خود را برای ویزا از طریق یک پلت فرم الکترونیکی ارسال و حداکثر ظرف مدت 72 ساعت نتیجه را دریافت می‌کنند». این را وزیر گردشگری سوریه اعلام کرد.

از اوایل ماه ماه آینده، خدمات درخواست ویزای ورود به سوریه به صورت الکترونیکی آغاز می‌شود، اقدامی که وزارت گردشگری رژیم سوریه ابراز امیدواری کرد که به افزایش تعداد مسافران به این کشور و گردش بهتر چرخ اقتصاد آن پس از 13 سال جنگ تحمیلی کمک کند.

محمد رامی مرتینی در اظهاراتی به خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گفت: راه‌اندازی پلتفرم ویزای الکترونیکی در وبگاه وزارت گردشگری سوریه با هدف غلبه بر شرایط سختی است که گردشگری سوریه با آن روبه روست، به‌ویژه در کشورهایی که سفارت‌خانه یا کنسولگری سوریه وجود ندارد.

مرتینی در خصوص دریافت هزینه خدمات ویزای الکترونیکی برای کشورهایی که در هنگام درخواست از طریق پورتال اعراب و خارجی‌ها از قابلیت پرداخت الکترونیکی برخوردار نیستند، توضیح داد که سیستمی که استفاده می‌شود دو گزینه برای پرداخت مبلغ ویزا ارائه می‌دهد، یا از طریق پرداخت عادی الکترونیکی و یا به تعویق انداختن پرداخت هزینه خدمات تا زمان رسیدن مسافر به گذرگاه های مرزی، به طوری که هزینه‌های مسافر به صورت یکپارچه جمع آوری و دریافت می‌شود که شامل ارزش ویزا و هزینه خدمات است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین