عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۹۴۵۳
تاریخ انتشار : ۱۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۸
همرزم شهید سردار زاهدی گفت: سه دوره سردار مقاومت سیدحسن نصرالله از رهبری خواهش کردند اگر شود شهید زاهدی به لبنان برگردند که علاقه سیدحسن نصرالله و رهبر معظم انقلاب نشان کارایی ایشان بود.

عقیق: توانگر در جمع اصحاب رسانه درباره چگونگی آشنایی با شهید سردار زاهدی اظهار داشت: من از ابتدای برنامه‌های کردستان و آغاز دفاع مقدس افتخار آشنایی با شهید زاهدی را داشتم و تا آخرین لحظات که در ایران بودند توفیق هم نشینی و هم صحبتی با ایشان را داشتم.

وی پیرامون نقش شهید زاهدی در دفاع مقدس، بیان کرد: اگر خیلی کوتاه از نقش ایشان در برنامه‌های انقلاب، دفاع مقدس ودفاع از حریم اهل بیت(س) بگویم، ایشان مالک اشتر انقلاب بود، چرا که مالک در چندویژگی شجاعت، سیاست، عفو و بخشش، ولایت پذیری و ساده زیستی خلاصه می شد و او را مالک صدا می زدیم.

همرزم شهید خاطرنشان کرد: مالک در تبعیت و ولایت‌پذیری در دوران دفاع مقدس هر دستوری از ناحیه فرماندهی فوق ایشان که از امام ولایت پذیری می‌کرد هر مسئولیتی که خرد و کلان اعلام می‌شد بدون چون و چرا انجام می دادند. در دوران فعالیتش فتنه‌هایی پیش آمد که او دستور داده شد به آن منطقه اعزام شود که با وجود مجروحیتی که داشت از قبیل جراحت پا، پس از آن عمل جراحی قلب و دیابت که بیماری‌هایش مضاعف شده بود به مأموریت‌های خود رسیدگی می‌کرد.

وی با بیان آنکه شهادت حاج قاسم سلیمانی و ایشان یکی از اشتباهات فاحش استکبار بود، اظهار داشت: سه دوره سردار مقاومت سیدحسن نصرالله از رهبری خواهش کردند اگر شود شهید زاهدی به لبنان برگردند که علاقه سیدحسن نصرالله و رهبر معظم انقلاب نشان کارایی ایشان بود، او فرماندهی سپاه قدس در سوریه و لبنان بودند.

توانگر گفت: روز قبل از اعزام ایشان به سوریه که می‌شود روز قبل از شهادتش به اتفاق همکاران به منزل یکی از جانباران رفتیم، خاطرات از ابتدای جنگ شد تا رسیدیم به لحظه‌ای که گفتیم برای شما از ایران بیشتر از سوریه و لبنان می‌ترسم و آلوده هست و شما خیلی راحت رفت و آمد می کنید، خندید و گفت که همین صحبت را من با عماد مغنیه کردم و گفت من از لبنان می‌ترسم واز سوریه نه که او در سوریه به شهادت رسید و سپس با خنده گفت منم فردا به سوریه می‌روم.

وی ادامه داد: مرتب به سردار نصر، یکی از همرزمانمان می گفت اگر زودتر رفتی شفاعت من را بکن و اگر من زودتر رفتم شفاعت تو را می کنم، حتی به سمت همسر همرزممان رفت و همین جمله را تکرار کرد، این افراد برای حفظ منطقه و شرایط زیر نظر هستندو زندگی راحتی ندارند.

همرزم شهید زاهدی با بیان آنکه او با شروع دفاع مقدس با همراهی شهید خرازی عازم مناطق جنگی شد اظهار داشت: او در سن 21 سالگی به عنوان فرماندهی لشگر امام حسین(ع) در عملیات امام حسین(ع) در تیرماه 61 فرماندهی کرد و با فرماندهی او این لشگر حدود 20 کلیومتر در عمق دشمن ورود کرد و توانست در آن عملیات به حدی که به او داده بودند برسد.

 

منبع:تسنیم


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین