عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۹۱۷۲
تاریخ انتشار : ۰۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۵
صادقی:
مدیر راهیان نور سازمان اردویی بسیج گفت: اگر بتوانیم آنچه در دفاع مقدس گذشته را برای زائران خارجی درست تعریف کنیم، آنها می توانند وقتی به کشورشان بازگشتند، جنگ ایران و عراق را همانطور که رخ داده روایت کنند. در واقع می شوند پیامبران انقلاب اسلامی.

عقیق: صادقی مدیر راهیان نور سازمان اردویی بسیج با اشاره به حضور میلیونی زائران در اردوی راهیان نور گفت: هر ساله حجم بالایی از زائران به مناطق درگیری دوران دفاع مقدس می آیند که بخشی از این اعزام ها در حوزه بین الملل است.

وی ادامه داد: کسانی که تمایل دارند به مناطق عملیاتی دفاع مقدس بیایند تا از نزدیک با تاریخ و وقایع جنگ تحمیلی آشنا شوند بعضا غیر ایرانی هستند برای مثال دانشجویان خارجی که در دانشگاه های ما تحصیل می کنند از طرف راهیان نور دعوت می شوند تا در این سفر نور شرکت کنند. 

صادقی بیان داشت: این افراد هم به زبان مادری خود و هم به زبان فارسی تسلط دارند. بنابراین اگر بتوانیم مسائل و آنچه در دفاع مقدس و انقلاب اسلامی گذشته را برایشان درست تعریف و تبیین کنیم، آنها می توانند وقتی به کشورشان بازگشتند، جنگ ایران و عراق را واقعی و همانطور که رخ داده روایت کنند. در واقع این عزیزان به نوعی پیامبران انقلاب اسلامی در سرزمین خودشان خواهند بود.

وی ادامه داد: بعضا حتی زائران غیر ایرانی راهیان نور ممکن است تبعه کشوری باشند که دولت شان در زمان جنگ دشمن جمهوری اسلامی بوده باشد و  این دانشجو می تواند با روایت درست در صدور انقلاب اسلامی کمک کند. این دانشجوها به قدری تمایل دارند در راهیان نور حضور داشته باشند که گاهی برای این سفر ممکن است از امکانات خیلی کمتر از یک زائر معمولی بهره مند شوند اما با علاقه می آیند. 

مدیر راهیان نور سازمان اردویی بسیج گفت: در سفر راهیان نور ما به سبک تلفیق روایت دفاع مقدس و روایت جبهه مقاومت و پیشرفت انقلاب اسلامی که ترکیب جدید روایت راهیان نور است می پردازیم. در این نوع از روایت از سلحشوری رزمندگان جبههه مقاومت مثل رزمندگان فاطمیون نیز یاد می شود و همچنین شهدای غیر ایرانی دفاع مقدس مثل خود عراقی هایی که مخالف صدام بودند هم روایت می شود. 

وی با اشاره به اینکه مصداق واقعی جمهوریت و اسلامیت در دفاع مقدس بود، خاطرنشان کرد: جمهوریت یعنی حضور آحاد مردم بود حتی از اتباع بیگانه در جنگ و اسلامیت هم بحث اعتقادی است که وقتی موضوعی پیش می آید حتی مردم خود کشوری که به ما حمله کرده در کنار ما قرار می گیرند و حتی شهید می شوند. این یعنی بحث سلامیت دفاع مقدس. 

صادقی گفت: امروز هم که به برکت خون مدافعان حرم، فرهنگ دفاع مقدس در دنیا منتشر شده و همین دانشجویان خارجی که واقعیت رو به رو می شوند، روایت درست را به کشور خود می برند و منتقل می کنند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین