عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۸۲۲۹
تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۱
کمیته ساماندهی مجمع الذاکرین‌ها و مراکز آموزش مداحی کشور براساس مصوبه شورای عالی ستایشگری به همت سازمان هیأت و تشکل‌های دینی راه اندازی شد.

عقیق: کمیته ساماندهی مجمع الذاکرین‌ها و مراکز آموزش مداحی کشور براساس مصوبه شورای عالی ستایشگری به همت سازمان هیأت و تشکل‌های دینی راه اندازی شد.

شورای عالی ستایشگری مصوب کرده بود که به افراد باسابقه عرصه آموزش مداحی و مجمع‌الذکرین‌ها مجوز رسمی داده شود و افراد جدید و تازه‌کار هم فعالیتشان مورد بررسی قرار گیرد و با رفع نقایص مجوز لازم را دریافت کنند.

بر این اساس کمیته ساماندهی مجمع الذاکرین‌ها و مراکز آموزش مداحی کشور راه‌اندازی شد که بناست اعضای آن؛ حاج احمد واعظی، حاج مرتضی طاهری، حاج مصطفی خورسندی، حاج مهدی سلحشور، حجت الاسلام واضحی، حاج محمد فراهانی و حاج رحیم آبفروش باشد. دبیرخانه این کمیته در سازمان هیأت و تشکل‌های دینی خواهد بود.

همچنین بناست در هراستان نیز کمیته‌ای متناظر در ادارات کل تبلیغات اسلامی برگزار شود. راه‌اندازی کمیته‌های استانی به تصویب شورای مرکزی رقم خواهد خورد.

این کمیته زیر نظر شورای عالی ستایشگری فعالیت خواهد کرد و به زودی در جلسات خود، آئین‌نامه‌های اخذ مجوز مرکز آموزش مداحی را مشخص و به تصویب خواهد رساند تا به اطلاع عموم جامعه ستایشگری برسد.

اولین اقدام این کمیته، ساماندهی عمومی مراکز موجود خواهد بود. درحال حاضر براساس بررسی‌های صورت گرفته ۳۳۳ مرکز آموزش مداحی در سراسر کشور فعال است که این کمیته بناست آن‌ها را در گام نخست ساماندهی کند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین