عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۸۱۷۷
تاریخ انتشار : ۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۲
پرواز شرکت هواپیمایی سوریه از تهران به دمشق که به دلیل درگیری‌ها در فلسطین اشغالی و حمله رژیم اشغالگر قدس به فرودگاه حلب و دمشق متوقف شده بود، به مقصد لاذقیه برقرار شد. مسافران این پرواز به صورت رایگان با اتوبوس به دمشق می‌روند.

عقیق: فرودگاه دمشق و حلب پس از ادامه درگیری‌ها در فلسطین اشغالی و حمله رژیم اشغالگر قدس به این فرودگاه‌ها تعطیل شد. بر همین اساس، سفرهای زیارتی به سوریه نیز که از سوی سازمان حج و زیارت در روزهای سه‌شنبه از تهران انجام می‌شد، به حالت تعلیق درآمد.

تعطیلی فرودگاه دمشق

با توقف سفرهای زیارتی به سوریه، برخی از افراد درصدد سفر به این کشور با پروازهای موجود بودند. یک شرکت هواپیمایی ایرانی به همراه شرکت اجنحةالشام که سوری است، در برخی از روزهای هفته به مقصد سوریه زائران و مسافران را جابجا می‌کرد. اما همه این پروازها به لاذقیه انجام می‌شد و همچنان فعالیت در فرودگاه دمشق امکان‌پذیر نبود. البته هنوز هم فرودگاه دمشق تعطیل است.

برقراری پروازهای ایرلاین سوریه به لاذقیه و انتقال آنها به دمشق

در هفته‌های اخیر پروازهای شرکت هواپیمایی سوری متوقف شده بود و حتی این ایرلاین امکان فعالیت در فرودگاه لاذقیه را نداشت؛ تا اینکه از سه‌شنبه ۱۶ آبان پروازهای اجنحةالشام با داشتن مجوزهای لازم برقرار می‌شود و افراد می‌توانند از امروز با تهیه بلیت از سوی این شرکت هواپیمایی، به لاذقیه بروند. با توجه به درخواست‌ها برای سفر به دمشق، مسافران این پرواز به صورت رایگان با اتوبوس از لاذقیه به دمشق منتقل می‌شوند.

هزینه بلیت پرواز سوری به لاذقیه چقدر است؟

طی تماس خبرنگار فارس با دفتر شرکت هواپیمایی اجنحةالشام، مسؤولان این شرکت قیمت بلیت پرواز را برای دو طرف (رفت و برگشت) حدود ۱۵ میلیون تومان اعلام کردند. این امر در حالی است که هزینه سفر به سوریه از سوی سازمان حج و زیارت ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای یک هفته با احتساب هزینه پرواز، هزینه اسکان و تغذیه بود.

به گزارش فارس، شرکت هواپیمایی کشورمان در طول هفته دو تا سه پرواز به مقصد لاذقیه داشت و فعالیت این ایرلاین در این مدت متوقف نشد. در سال‌های گذشته به ویژه پس از برقراری امنیت در سوریه، سفر به این کشور با داشتن مجوزهایی از سوی برخی از نهادها و سازمان‌ها بود. اما از سال گذشته به منظور توسعه روابط اقتصادی بین ایران و سوریه، سفر به این کشور به صورت آزاد و بدون محدودیت انجام می‌شود.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین