عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۸۰۸۴
تاریخ انتشار : ۰۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۵
معاون راهبری «بنیاد هدایت» مطرح کرد:
حجت‌الاسلام محلاتی بیان کرد: «حسینیه هدایت» مرکز رسانه‌ای پاسخگویی به کنشگران عرصه جهاد و جایی برای آموزش امامان محله در جهاد تبیین است.

عقیق: حجت‌الاسلام امید محلاتی معاون راهبری بنیاد هدایت در خصوص «حسینیه هدایت» گفت: «حسینیه هدایت» در واقع تبیین‌گر واژگان و مفاهیم اساسی گفتمان انقلاب اسلامی است که رهبران انقلاب اسلامی از جمله حضرت امام راحل و مقام معظم رهبری پرچمدار نظریه پردازی و واژه سازی این گفتمان هستند. «حسینیه هدایت» در اولین بسته تبیینی خود با عنوان «به قله نزدیکیم» میزبان اندیشمندان انقلاب اسلامی جهت تبیین موضوعات پیشرفت است.

معاون راهبری «بنیاد هدایت» در خصوص اینکه «حسینیه هدایت» به شکل جلساتی درباره مباحث گفتمانی و تبیینی برگزار می‌شود گفت: در مرحله اول مخاطبان این جلسات امامان محله‌ها هستند، این جلسات محلی است برای مباحث اندیشه‌ای و گفتمانی که قرار است به میدان عملی برسد.

وی درباره‌ی جزئیات این طرح هم‌چنین خاطرنشان کرد: در عملیات «به قله نزدیک می‌شویم» تعداد زیادی از سخنران‌های طراز به صورت مستمر دعوت می‌شوند که تا دو ماه آینده این برنامه‌ها ادامه دارد. برنامه‌ی «حسینیه هدایت» که به همت بنیاد هدایت برگزار می‌شود به این صورت است که در ابتدا تعدادی جلسه برگزار می‌شود تا اصل موضوع ادبیات پیشرفت و چارچوب طرح مشخص شود. مباحث گفتمانی طرح بحث می‌شود و به صورت محصولات مورد نیاز امامان محله در می‌آید در ابتدا جلسات به شکل یک طرفه از طریق پخش زنده ارائه می‌شود و در ادامه به شکل جلسات پرسش و پاسخ در می‌آید.

حجت‌الاسلام امید محلاتی ادامه داد: در حال حاضر هم جلسات به صورت مستمر در حال برگزاری است و هم از طریق پخش زنده در کانال‌های مجازی بنیاد هدایت در اختیار امامان محلات قرار می‌گیرد.

گفتنی است روز یکشنبه ۲۳ مهر از «حسینیه هدایت» در رزمایش «به قله نزدیکیم» در نمایشگاه مسجد جامعه‌پردازِ مسجد مقدس جمکران که با حضور حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد رونمایی شد.

 

منبع:مهر


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین