عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۷۸۹۵
تاریخ انتشار : ۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۳
حاج حسین یکتا:
نماینده فعالان مردمی اربعین در ستاد مرکزی اربعین گفت: اگر مقایسه‌ای نسبت به سال‌های ابتدایی انقلاب اسلامی انجام دهیم، متوجه خواهیم شد که امروز امکانات بسیاری فراهم شده است و باید قدردان توفیق خدمت به زائرین اربعین حسینی باشیم.

عقیق: حاج حسین یکتا نماینده فعالان مردمی اربعین در ستاد مرکزی اربعین در گردهمایی خادمان ستاد مردمی اربعین ۱۴۰۲ که در سالن همایش‌های ساختمان سرچشمه برگزار شد، اظهار کرد: شکرگذار خداوند هستیم که خون‌های ریخته شده دوران دفاع مقدس ثمر داد و امروز راه کربلا باز شده است.

شبکه‌سازی بزرگ مجمع خیرین جهان اسلام و آمادگی برای ظهور

وی با اشاره به اینکه کمبود و کسری‌هایی وجود دارد، مطرح کرد: اگر مقایسه‌ای نسبت به سال‌های ابتدایی انقلاب اسلامی انجام دهیم، متوجه خواهیم شد که امروز امکانات بسیاری فراهم شده است و باید قدردان توفیق خدمت به زائرین اربعین حسینی باشیم.

فرمانده قرارگاه مرکزی امام حسین(ع) جامعه فعالان اربعین با بیان اینکه امروز اربعین در هر جمعی یک معنی دارد، عنوان کرد: اعتقاد ما نیز بر این است که اربعین یک امر تربیتی، تمدنی، جهانی، شبکه‌سازی بزرگ مجمع خیرین جهان اسلام و آمادگی برای ظهور است.

ما خادم زائرین اصلی هستیم که هنوز نیامده‌اند

وی ادامه داد: اگر این اعتقاد را داریم باید ایمان راسخ، اخلاص خاص و دل‌های بزرگی داشته باشیم وگرنه نمی‌توانیم به رسالت خود عمل کنیم.

یکتا با اشاره به اینکه اربعین یک امر جهانی است و باید آفریقایی‌ها، شرق آسیا، اروپایی‌ها، آمریکای جنوبی‌ها و ... در این مسیر قرار بگیرند، خاطرنشان کرد: تمام ما که در این مسیر قرار داریم خادم زائرین اصلی هستیم که هنوز نیامده‌اند.

منصوری: خدمت‌رسانی مطلوب‌تر اربعین امسال حاصل ارتباط قوی دولت و ستادهای مردمی بود

محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور نیز در این گردهمایی اظهار کرد: در فصل عاشقی اربعین ستادهای مردمی با اخلاص خود بار عظیمی را برداشتند.

وی با اشاره به اینکه حق اربعین این است که کار به صورت کامل دست مردم و هیأتی‌ها باشد، مطرح کرد: در سال‌های اخیر شرایط به گونه‌ای رقم خورده است که سهم دولت در زیرساخت‌ها پررنگ‌تر شده است.

جمع دولت و ستادهای مردمی به یکدیگر نزدیک‌تر شدند

معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه در مجموعه دولت نیز اتفاق نظر بر این است که اربعین باید از جنس اربعین عراق و به صورت مردمی باشد، عنوان کرد: اربعین مانور بزرگ شیعه و مدلی از یک حکمرانی مردم پایه است که بار سنگین سیاسی، اجتماعی، اجرایی، فرهنگی و ... درحال پیشبرد است.

وی با اشاره به اینکه امسال کیفیت برگزاری مراسم اربعین از سال‌های گذشته بهتر بود، خاطرنشان کرد: یکی از علت‌های این اتفاق این بود که جمع دولت و ستادهای مردمی به یکدیگر نزدیک‌تر شدند.

منصوری با بیان اینکه رئیس جمهور از امروز دستور برنامه‌ریزی برای اربعین سال آینده را صادر کرده‌اند، تصریح کرد: امیدواریم این حرکت مردمی هر سال روند مطلوب‌تری را طی کند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین