عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۷۷۳۷
تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۱
رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی، ماده واحده «تغییر تاریخ مناسبت روز وقف در تقویم رسمی کشور از ۲۷ صفر به ۱۶ ربیع الاول» را برای اجرا ابلاغ کرد.

عقیق: رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی، ماده واحده «تغییر تاریخ مناسبت روز وقف در تقویم رسمی کشور از ۲۷ صفر به ۱۶ ربیع‌الاول» را برای اجرا ابلاغ کرد.

ماده واحده «تغییر تاریخ مناسبت روز وقف در تقویم رسمی کشور از ۲۷ صفر به ۱۶ ربیع الاول» که در جلسه ۸۸۶ مورخ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ به تصویب رسید، طی نامه‌ای از سوی آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور برای اجرا به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای فرهنگ عمومی و سازمان اوقاف و امور خیریه ابلاغ شد.

متن ابلاغیه به شرح زیر است:

ماده واحده «تغییر تاریخ مناسبت روز وقف در تقویم رسمی کشور از ۲۷ صفر به ۱۶ ربیع الاول» که در جلسه ۸۸۶ مورخ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است؛ به شرح ذیل برای اجرا ابلاغ می‌گردد:

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شورای فرهنگ عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه
ماده واحده، مناسبت «روز وقف» مندرج در تقویم رسمی کشور موضوع مصوبه تقویم رسمی سال ۱۳۷۹ هجری شمسی (مصوب جلسه ۴۵۰ مورخ ۲۰ مهرماه ۱۳۷۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی)، با تغییر از تاریخ ۲۷صفر به ۱۶ ربیع‌الاول برای درج در متن تقویم رسمی سال ۱۴۰۳ تعیین می‌‌شود.

سید ابراهیم رئیسی
رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی

به گزارش فارس با پیگیری‌های سازمان اوقاف و امور خیریه، ۱۶ ربیع‌الاول به جای ۲۷ صفر از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان روز وقف نام‌گذاری شد تا به جای روز ۲۷ صفر که شب وفات پیغمبر اکرم(ص) است، ۱۶ ربیع‌الاول که شب میلاد حضرت رسول صلی الله علیه و آله است به عنوان روز وقف نامگذاری شود و فرصت بهتری برای ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف و تجلیل از واقفین و خیرین و بیان دستاوردهای وقف و پرداختن به وقف‌های جدید فراهم شود.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین