عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۷۶۸۳
تاریخ انتشار : ۰۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۴
یک هفته تا اربعین حسینی:
صحن حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها در جوار حرم علوی با ظرفیت اسکان ۸۰ هزار نفر، میزبان زائران اربعین شده است. همچنین آشپزخانه حرم روزانه بیش از ۱۰۰ هزار غذای گرم طبخ و توزیع می‌کند.

عقیق: یش از یک هفته تا اربعین حسینی باقی مانده و نجف امسال نسبت به سال‌های گذشته این روزها شلوغ‌تر شده است.

صحن حضرت زهرا سلام‌الله علیها در حرم علوی نیز به طور کامل مورد بهره‌برداری قرار گرفته است؛ تا جایی که در این آستان بیش از ۸۰ هزار نفر امسال اسکان پیدا می‌کنند.

البته از روزهای اخیر با افزایش تعداد زائران، نه تنها صحن حضرت زهرا سلام‌الله علیها بلکه سایر قسمت‌های حرم هم به عنوان موکبی برای استراحت پیش‌یینی شده است و زائران کشورهای مختلف در ورودی و اطراف حرم شب‌ها به استراحت می‌پردازند. پنکه‌هایی نیز در اطراف تعبیه شده تا از شدن گرمای هوا بکاهد.

با تجهیز و بهره‌برداری صحن حضرت زهرا سلام‌الله علیها جمعی از زائران نجف به این مکان مقدس مشرف شده و در آنجا اسکان می‌یابند. با این وجود، برخی موکب‌های اسکان در اطراف حرم هم راه‌اندازی و از حضور زائران پر شده است.

دمای هوا در نجف شب‌ها هم حدود ۴۰ درجه است و همین امر موجب شده تا موکب‌های پذیرایی از زائران به سیستم سرمایشی مجهز شوند.

صحن حضرت زهرا سلام‌الله علیها که بالغ بر ۲۲۰ هزار مترمربع است، برای پذیرایی از زائران آماده شده و نه تنها ۱۱۰ هزار متر فضای زیارتی، بلکه با توجه به شلوغی حرم، بخشی از فضاهای غیرزیارتی نیز در اختیار زائران قرار گرفته است. همچنین آشپزخانه حرم علوی برای میزبانی از زائران در سه وعده غذا توزیع می‌کند و روزانه بیش از ۱۰۰ هزار پرس غذای گرم در آنجا طبخ می‌شود.

در ادامه تصاویر دیگری از پذیرایی از زائران در صحن حضرت زهرا سلام‌الله علیها و اسکان زوار اربعین در آنجا را مشاهده می‌کنید:


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین