عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۷۵۵۲
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۹
تاکنون یک میلیون و ۲۱۶ هزار زائر اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند. دبیر کمیته ثبت‌نام و اعزام ستاد مرکزی اربعین می‌گوید: ۷۹۷ هزار نفر (۶۶ درصد) متقاضی تردد از مرز مهران هستند.

عقیق: سامانه سماح از چهارم مرداد به همت سازمان حج و زیارت در دسترس قرار گرفته و متقاضیان زیارت اربعین برای تشرف باید در این سامانه ثبت‌نام کنند.

بیش از ۶۰ درصد زائران اربعین آقایان هستند

حمیدرضا محمدی، دبیر کمیته ثبت‌نام و اعزام ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه تاکنون یک میلیون و ۲۱۶ هزار نفر در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند، می‌گوید: از این تعداد ۷۶۳ هزار نفر آقایان و ۴۵۳ هزار نفر بانوان هستند.

هر ساله زائران ۱۸ استان کشور از مرز مهران به زیارت اربعین می‌روند که امسال هم همچنان مرز مهران به عنوان پر متقاضی‌ترین مرز خروجی برای ایام اربعین به شمار می‌رود.


سامانه سماح

۴۸ هزار نفرمتقاضی سفر هوایی در ایام اربعین هستند

محمدی می‌افزاید: مرزهای زمینی مهران، خسروی، شلمچه، چذابه، تمرچین و باشماق به ترتیب با ۷۹۷، ۶۰، ۴۲، ۵۹، ۱۱ و ۱۰ هزار متقاضی پرترددترین مرز در ایام اربعین است. همچنین ۴۸ هزار نفر تاکنون برای سفر به عراق در اربعین مرز هوایی را انتخاب کرده‌اند.

با آغاز عملیات اربعین از روز گذشته، مرزهای ۶گانه آماده تردد زائران اربعین شده‌اند و در مرزهایی همچون مهران، شلمچه و خسروی تعداد گیت‌های خروجی افزایش یافته است. همچنین موکب‌هایی در اطراف پایانه‌های مرزی راه‌اندازی شده و به زائران خدمات‌رسانی می‌کنند.

به گزارش فارس، زائران برای سفر اربعین باید در سامانه سماح ثبت‌نام کنند. دلیل اصلی برای الزام به ثبت‌نام در این سامانه پرداخت بیمه و استفاده از مزایای آن است. امسال زائران می‌توانند بیمه ۳۵، ۴۵ و ۵۵ هزار تومانی با سقف تعهدات مختلف را در سامانه سماح انتخاب و هزینه آن را پرداخت کنند. پس از آن کارت زائر برای متقاضیان زیارت اربعین صادر می‌شود. کیو آر کد درج شده روی آن برای شناسایی زائران و مفقود نشدن وسایل آنهاست. برای همین هم مسؤولان از زائران خواسته‌اند که کیو آر کد را پرینت کرده و در وسایل خود به ویژه تلفن همراه بچسبانند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین