عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۷۴۶۴
تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۵
امسال خادمان حرم‌های کربلا با همکاری نیروهای حشدالشعبی، در کنار موکب‌های پذیرایی از زائران، در مسیر پیاده‌روی اربعین موکب‌هایی امنیتی راه‌اندازی می‌کنند.

عقیق: عملیات پاکسازی مسیر زائران اربعین از سوی دولت عراق و نیروهای حشدالشعبی آغاز شده است. سال گذشته حدود ۲۰ هزار نفر از نیروهای حشدالشعبی مسؤولیت امنیت زائران اربعین را بر عهده گرفتند که امسال این تعداد افزایش خواهد یافت.

علاوه بر این، قرار است همه مسیرهای منتهی به کربلا و همچنین شهرهایی که احتمال حضور زائران در آنجا بالاست، پاکسازی شود تا زائران بدون مشکل بتوانند به زیارت امام حسین علیه‌السلام مشرف شوند. در نخستین اقدام برای اربعین سال جاری، نیروهای حشدالشعبی در حوالی رود دیالی مستقر شدند و در حال پاکسازی منطقه از مین‌‌های احتمالی کارگذاشته شده توسط داعشی‌ها، هستند.

نیروهای امنیتی دولت عراق هم به افزایش تعداد گیت‌های ورودی به کربلا خبر داده‌اند؛ به طوری که قرار است دستگاه‌هایی در ورودی شهر کربلا قرار گیرد تا امنیت زائران را فراهم سازند.

مسؤولان حرم امام حسین و حضرت عباس علیهماالسلام نیز قرار است از ۱۰ روز قبل از اربعین حسینی، در کنار راه‌اندازی موکب‌های پذیرایی از زائران، موکب‌هایی با نیروهای حشدالشعبی به عنوان موکب امنیت در مسیرهای منتهی به کربلا برپا کنند تا در صورت بروز مشکل بتوانند در مسیرهای مختلف حضور یابند.

به گزارش فارس، نیروهای حشدالشعبی در دهه اول محرم هم تأمین امنیت زائران حسینی را بر عهده گرفتند و دولت عراق هم این عملیات را موفق آمیز عنوان کرد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین