عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۷۳۲۲
تاریخ انتشار : ۰۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۶
۱۶ مرداد ماه:
۱۴، ۱۵ و ۱۶ مرداد بناست نشست‌های تخصصی برگزیدگان مهرواره هوای نو با مسؤولان فرهنگی و اجرایی کشور با موضوع نقش بانوان در هیأت‌ها برگزار شود. اختتامیه این مهرواره هم ۱۶ مرداد برگزار می‌شود.

عقیق: دومین دوره مهرواره هوای نو با شعار در «هوای نو هیأت نفسی تازه کنیم» در چهار بخش نهاد هیأت، ارکان هیأت، تولیدات هیأت و فراهیأت و در قالب ۴۱ رشته تدارک دیده شده بود که در نهایت ۶ هزار و ۸۴۷ هیأت ثبت‌نام کردند که نسبت به ثبت‌نام حدود ۵ هزار هیأت در سال گذشته، افزایش مشارکت را نشان می‌دهد.

ارزیابی ۱۵ هزار ۵۶۷ رشته هیأت توسط داوران

از ۱۵ هزار ۵۶۷ رشته هیأت، ۸ هزار و ۸ اثر در نهاد هیأت، ۳ هزار و ۵۴۶ اثر در بخش ارکان هیأت، ۲ هزار و ۴۷۳ اثر در بهش تولیدات هیأت،  ۱ هزار و ۵۴۰ اثر در بخش فراهیأت شرکت کردند. برخی از هیأت‌ها در چند رشته ثبت‌نام و فعالیت‌های خود را ارسال کردند که در این خصوص محدودیتی وجود نداشت.

در برگزاری این مهرواره، دو هدف مدنظر است، اول کمک به ارتقای سطح نگرش، نگاه و رویکرد هیأت و ارکان هیأت به عموم مردم به گونه‌ای که همه ایرانیان باید مخاطب هیأت باشند؛ یعنی هیأت‌ها باید برای عموم مردم آغوش باز کنند. دومین هدف، تلاش برای تغییر نگرش مردم به هیأت به واسطه تغییر تصویر ارائه شده رسانه‌ها از هیأت است. به گونه‌ای که هیأت محصور در زمان مناسبتی یا سبک سینه‌زنی نباشد.

هوای نو بناست نقش بانوان را در هیأت پررنگ کند

چهار سیاست هم در برگزاری هوای نو دنبال می‌شود. اولی پررنگ شدن نقش و حضور بانوان در هیأت است. دومین سیاست، جهاد تبیین است که مقام معظم رهبری فرمودند هیأت کانون جهاد تببین است و بنا شد این سیاست در همه بخش‌ها دیده شود. سوم، مشارکت و تعامل با دستگاه‌های مختلف است. چهارمین هدف این است که مهرواره هوای نو برای همه ایران است و تلاش می‌کنیم امسال به همه هیأت‌ها بپردازیم و برگزیدگان از همه شهرها باشد.

داوری‌های آثار رسیده به دبیرخانه با حضور و مشارکت ۱۰۰ داور از کارشناس عرصه‌های مختلف برگزار شد و حال هوای نو بناست به ایستگاه پایانی و تجلیل از برگزیدگان برسد.

برگزاری ۳ روز نشست تخصصی با مسئولان فرهنگی و اجرایی

۱۴، ۱۵ و ۱۶ مردادماه بناست نشست‌های تخصصی برگزیدگان مهرواره هوای نو، برگزیدگان تشکل‌های دینی با مسئولان فرهنگی و اجرایی کشور بناست با موضوع نقش بانوان در هیأت‌ها برگزار شود. در نهایت اختتامیه مهرواره هوای نو بناست عصر روز دوشنبه ۱۶ مردادماه در تالار وحدت برگزار شود.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین