عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۷۰۵۴
تاریخ انتشار : ۲۷ تير ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۵
تصاویر|
مداحان شناخته شده کشور در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما حضور پیدا کردند و رئیس رسانه ملّی نکاتی را درباره هیئت و جایگاه مهم مجالس اهل‌بیت صحبت کرد.

گزارش تصویری

عقیق: پیمان جبلی رئیس صدا و سیما در نشست با جمعی از مادحین و ذاکرین  اهل‌بیت(علیهم السلام) در مرکز همایش‌های بین المللی صداوسیما برگزار شد، با ابراز خرسندی از برگزاری جلسه با مادحین و ذاکرین اهل‌بیت(علیهم السلام) در آستانه محرم 1445 ه.ق گفت: هیات‌ها، انقلاب اسلامی را شکل دادند و با حمایت از جریان انقلاب، آن را به پیروزی رساند.

وی تبدیل شدن دسته‌های عزاداری به تظاهرات ضد طاغوت را یکی از نشانه‌های این رخداد، معرفی کرد و گفت: انقلاب زاییده هیات است و جالب آنکه خود انقلاب به هیئت زندگی دوباره داد.

رئیس رسانه ملی با بیان اینکه هیات شدیداً می‌توانست دولتی باشد اما کاملاً مردمی ماند، آن را از دستاوردهای انقلاب خواند و گفت: اتفاقاً همین مردمی‌بودن هیئت‌هاست که باعث شده در همه فتنه‌ها آنها زودتر و سریع‌تر برای دفاع از انقلاب به میدان بیایند.

جبلی با اشاره به جایگاه شعر در ادبیات ایران گفت: شعر آنگاه که در خدمت معارف دینی و اهل بیت(علیهم السلام) قرار گرفت، جان گرفت و ماندگار شد و از همین منظر، شاعر آئینی جایگاه بالایی در میان مردم دارد.

رئیس سازمان صداوسیما که در جمع مادحین و ستایشگران سخن می‌گفت وجه برتری مادح اهل‌بیت نسبت به شاعر آیینی را جذب مخاطب خواند و گفت: نعمت بزرگ برای یک مداح، آمدن مردم پای ذکر اهل‌بیت(علیهم السلام) است و باید دانست ذاکران وسیله‌اند.

رئیس رسانه ملی، احترام و محبت صرف و تنها را  به اهل بیت کافی ندانست و گفت: این علاقه می‌بایست منجر به جریان سازی و الگوگیری از زندگی اهل بیت شود چنانچه در دهه 60، جوانان بعد از حضور در هیئت‌ها عازم جبهه‌ها می‌شدند.

جبلی، هیات و صداوسیما را دو رسانه معرفی کرد و گفت: سختی کار در صداوسیما این است که برعکس فضای یک دست هیئت، ما با 80 میلیون سلیقه مختلف مواجهیم.

وی تحول را یک ابلاغیه و دستور ندانست و گفت: باید قلبها و فکرها و به تبع آن روش‌ها عوض شود تا شاهد تحولی عمیق باشیم.

در این نشست مداحان شناخته شده‌ای همچون حاج منصور ارضی، حاج علی انسانی، حاج ماشاالله عابدی، حاج محسن طاهری، حاج محمدرضا طاهری، عبدالرضا هلالی، محمدحسین پویانفر، حسین سیب‌سرخی، حاج حسین سازور، حاج سعید حدادیان، محمدحسین حدادیان، حسین طاهری، میثم مطیعی، مهدی رسولی و بسیاری از مداحان دیگر حضور داشتند. 

 


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین