عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۶۸۵۵
تاریخ انتشار : ۱۱ تير ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۰
تولیت‌های آستان‌های مقدس:
تولیت‌های آستان‌های مقدس کشور با صدور بیانیه‌ای مشترک اقدام اهانت‌آمیز هتک حرمت قرآن کریم و ستیز سازمان یافته علیه ادیان الهی را محکوم کردند.

عقیق: تولیت‌های آستان‌های مقدس کشور با صدور بیانیه‌ای مشترک اقدام اهانت‌آمیز هتک حرمت قرآن کریم و ستیز سازمان یافته علیه ادیان الهی را محکوم کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
«هُوَ الَّذِی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَی وَ دِینِ الْحَقِّ لِیظْهِرَهُ عَلَی الدِّینِ کلِّهِ وَلَوْ کرِهَ الْمُشْرِکونَ»

بار دیگر در قرقگاه شیطان و در سایه‌ شوم حمایت استکبار جهانی و در ادامه ستیز سازمان‌یافته و هدفمند با ادیان الهی، گناه نابخشودنی اهانت به ساحت مقدس‌ترین کتاب آسمانی با مجوز رسمی کشور سوئد تکرار شد.

توهین به مقدسات دینی و اِعمال رفتارها و مقررات اهانت‌آمیز، در تمام ادیان الهی امری مذموم و غیرقابل تحمل است. ارزش‌های دینی که برخاسته از فطرت الهی و نجات‌بخش بشریت است، همیشه باید مصون از اهانت و دست‌اندازی باقی بماند و تعرض به قرآن کریم، جنایتی است که به موجب آن، به آزادی و حق تفکر و ایمان تجاوز می‌شود و این مسئله، طرف‌های مسئول در کشورهای شاهد این تعرضات را در وضعیت سختی قرار می‌دهد که کاملاً با تعهدات آن‌ها دربرابر آزادی تفکر و ایمان در تعارض، و خارج از قوانین و لوایحی است که آزادی انسان را در ایمان تضمین می‌کند و به حقوق آن احترام می‌گذارد.

این عمل جنون‌آمیز و گستاخانه‌ که در نهایت سفاهت است، در حالی رخ داد که این روزها مسلمانان در حال انجام مناسک حج و بزرگداشت شعائر دینی و اسلامی هستند. مسلمانانی که گرداگرد کعبه طواف و نام خدا را بر زبان جاری می‌کنند، بیزاری و نفرت خود را از اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم ابراز می‌دارند.

تولیت‌های آستان های مقدس و بقاع متبرک ایران اسلامی ضمن محکومیت اهانت به قرآن کریم در سوئد، همگام با جهان اسلام، هرگونه تعرض به کتاب مقدس مسلمانان جهان و نیز مجوز صدور چنین اقداماتی را تحمل نمی‌کند؛ چراکه توهین به قرآن کریم، توهین به همه ادیان الهی و توهین به انسانیت و همه ارزش‌های الهی‌ است و جامعه اسلامی از این توهین نخواهد گذشت.

در پایان از تمام مسلمانان جهان، به ویژه دولت ها و ملت های مسلمان و آزادیخواه جهان، جوامع، گروه‌ها، نخبگان و شخصیت‌های اثرگذار مسلمان و غیرمسلمان در تمامی دنیا، خصوصاً در کشورهای غربی می خواهیم در مقابل اقدام خصمانه دولت سوئد عکس‌العمل نشان دهند تا چنین گستاخی‌های کفرآمیز، پاسخ سنگین امت اسلامی را در پی داشته باشد.

تولیت‌های آستان قدس رضوی علیه السلام، آستان حضرت معصومه سلام الله علیها، آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام، آستان مقدس حضرت احمد بن موسی الکاظم علیه السلام، مسجد مقدس جمکران و سازمان اوقاف و امور خیریه و بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت - تیر ۱۴۰۲


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین