عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۵۸۶۹
تاریخ انتشار : ۲۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۱
حجت‌الاسلام قمی در مراسم تقدير از عوامل يك برنامه تلویزیونی «محفل» مطرح كرد
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ضمن تقدیر از عوامل برنامه «محفل» گفت: یکی از عواملی که باعث جذب مخاطب به برنامه «محفل» شد، همین شوق و ذوق عمیق مردم ما به قرآن کریم است.

عقیق:

نشست صمیمی عوامل برنامه تلویزیونی «محفل» با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمَّد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، علی فروغی مدیر شبکه سه سیما، صادق روشن مدیر مرکز هنری رسانه‌ای نهضت، احمد ابوالقاسمی و حامد شاکرنژاد از داوران برنامه تلویزیونی «محفل» و عوامل تولید این برنامه در مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار شد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین محمّد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، در این نشست ضمن تشکر از عوامل برنامه «محفل» بیان کرد: تولید این برنامه در یک بازه زمانی کوتاه کار سنگینی بود و مایلم از این مجال برای تشکر از خانواده‌های سازندگان و عوامل این برنامه استفاده کنم. 

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه گفت: قرآن فقط کلام الهی نیست، تکلم خداست و متناسب با درد‌های جامعه نسخه شفابخش دارد و به معنای واقعی هدایتگر است. اتفاقاً مردم هم آن را از جان و دل قبول دارند و یکی از عواملی که باعث جذب مخاطب به برنامه «محفل» شد همین شوق و ذوق عمیق مردم ما به قرآن کریم است.

حجت‌الاسلام قمی ضمن تقدیر از مدیر شبکه سه و عوامل پخش برنامه محفل ادامه داد: امتداد این برنامه در سطح جامعه، بیش از استمرار آن اهمیت دارد. امیدوارم پیوست‌های جدی اجتماعی برای امتداد پیام و محتوای این برنامه در سطح کلان اجتماعی برنامه ریزی شده و گامی برای بسط مفاهیم قرآنی در میان خانواده‌ها و لایه‌های اجتماعی برداشته شود.

استقبال از «محفل» برکت قرآن بود

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، یادآور شد: برنامه «محفل» صرفاً به دنبال پر کردن اوقات فراغت مردم نبود و گمانم این است که می‌تواند موج جدی اهتمام به قرآن را در جامعه شکل دهد و باید این موضوع را جدی بگیریم. نباید به یک برنامه تلویزیونی بسنده کرد و باید از موفقیت این برنامه برای یک حرکت بزرگ قرآنی تبدیل در سطح اجتماعی بهره بگیریم و این موضوع را با جدیت دنبال کنیم.

هم چنین علی فروغی مدیر شبکه سه سیما ضمن تشکر از تمامی عوامل برنامه «محفل» گفت: از همه عزیزان تولیدکننده برنامه «محفل» و سازمان تبلیغات اسلامی به ویژه مرکز هنری رسانه‌ای نهضت که برادرانه در کنار ما بودند و زحمت کشیدند این برنامه به سرانجام برسد، تشکر می‌کنم و امیدوارم که «محفل» قابل قبول مصحف شریف قرآن کریم باشد و توانسته باشیم کمی قرآن را از مهجور بودن دربیاوریم و توفیق خدمت به قرآن را داشته باشیم.

صادق روشن مدیر مرکز هنری رسانه‌ای نهضت که به عنوان بازوی رسانه‌ای سازمان تبلیغات اسلامی همکاری و مشارکت ویژه‌ای در تهیه و تولید «محفل» داشته است علاوه بر تشکر ویژه از عوامل این برنامه به خصوص فروغی مدیر شبکه سه سیما نکاتی نیز پیرامون استمرار این حرکت پر از خیر و برکت مطرح کرد.

استقبال از «محفل» برکت قرآن بود

صادق روشن در صحبت‌هایش توجه به اصل همکاری و هم‌افزایی بین سازمان تبلیغات اسلامی و سازمان صداوسیما را یکی از رموز موفقیت برنامه «محفل» دانست و تاکید کرد: برای رسیدن به تولیدات خاص و تاثیرگذار باید این مهم حفظ شود.

وی در ادامه به مسئله ثبت تجربه‌ها تاکید کرد و گفت: ما برای استمرار این اتفاق مبارک نیاز به تجربه‌نگاری جهت اصلاح و تقویت مسیر پیشرو داریم، که مسئولان باید تمرکز و توجه ویژه‌ای به این مطلب داشته باشند.

احمد ابوالقاسمی و حامد شاکرنژاد از داوران برنامه تلویزیونی «محفل» نیز در سخناني، موفقیت این برنامه را در گرو خلوص و کار گروهی عوامل سازنده آن دانستند؛ احمد ابوالقاسمی حافظ و قاری قرآن کریم اظهار کرد: فقط اخلاص و اعتماد بزرگان ما در سازمان تبلیغات اسلامی و صدا و سیما می‌توانست «محفل» را به این سطح از موفقیت برساند که بتوانیم امروز بگوییم می‌شود با کار رسانه‌ای قرآنی هم مردم را جذب کرد. 

این حافظ و قاری قرآن افزود: یکی از اتفاقات جالب این برنامه این بود که عوامل این کار بر خلاف بسیاری دیگر از تجربیات شخصی من در رسانه، دغدغه قلبی و جدی قرآنی داشتند. علاقه شخصی عوامل به قرآن در مسیر تولید این برنامه من را سر ذوق می‌آورد. در خیلی از برنامه‌هایی که من تجربه حضور در آن‌ها را داشتم، عوامل تولید اعتقاد چندانی به آنچه روی آنتن می‌برند، نداشتند، اما در برنامه «محفل» همه خود را خادم قرآن می‌دانستند که به زعم من نقطه قوت تولید آن بود.

 

استقبال از «محفل» برکت قرآن بود

همچنین شاکرنژاد افزود: برنامه «محفل» اتفاق مهم و مبارک است که امیدواریم تداوم داشته باشد. هر آنچه که جامعه قرآنی در طی این سال‌ها حسرت و انتظارش را داشت، برنامه «محفل» به نحو احسن آن را به نمایش گذاشت. از آقایان فروغی و هاشمی گلپایگانی که همیشه مثل برادر در کنار ما بودند تشکر می‌کنم که با نقد‌های منصفانه خود به کیفیت برنامه افزودند و خود ما هم در این مسیر، رسانه را بهتر شناختیم.

 

استقبال از «محفل» برکت قرآن بود

«محفل» آغازی برای دیگر موضوعات معارفی است

در ادامه، روشن مدیر مرکز رسانه نهضت گفت: اتصال به مخاطب و حجم ارتباطی که بیننده با بحث‌های قرآنی گرفته نشان از موفقیت تیم سازنده دارد.

وی ادامه داد: این همدلی و هم افزایی اتفاق مبارکی است و می‌توان به عنوان شروع در دیگر موضوعات معارفی به آن نگاه کرد. مساله قرآنی را همه مشتاق بودند و همه دوست داشتند که چنین برنامه‌ای رخ دهد حالا که این امر رقم خورده باید تجربه‌ها و ایده‌های مختلفی را در این موضوع به کار ببندیم.

سپس علی فروغی مدیر شبکه سوم سیما در سخنانی گفت: از همه دست اندرکاران تقدیر می‌کنم و از اساتیدی که زحمت کشیدند امیدواریم قرآن قبول کند و توانسته باشیم مهجور بودن این کتاب آسمانی را کمتر کنیم.

استقبال از «محفل» برکت قرآن بود

 

استقبال از «محفل» برکت قرآن بود

 


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین