عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۵۸۵۴
تاریخ انتشار : ۲۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۱
فیلم|
هم‌زمان با سحرگاه نوزدهم ماه رمضان و لحظه اذان صبح، چراغ‌های سبزرنگ بین‌الحرمین و حرم‌های امام حسین و حضرت عباس علیهم السلام به مناسبت ایام شهادت امام علی علیه‌السلام به رنگ قرمز درآمد.

عقیق:نخستین شب قدر در کربلا حال و هوای متفاوتی داشت و زائران پس از احیای این شب باعظمت، در بین‌الحرمین به دعاخوانی مشغول بودند و پس از آن به زیارت حرم امام حسین و حضرت عباس علیهم السلام مشرف شدند.

تعداد بازدید : 160

تغییر رنگ چراغ‌های بین‌الحرمین در سحرگاه نوزدهم ماه رمضان

عزاداری ایام شهادت امام علی علیه‌لسلام از سحرگاه امروز نوزدهم ماه رمضان آغاز شد و حوالی اذان صبح زائران با نوای «لبیک یا علی» به عزاداری پرداختند. همچنین لحظه اذان صبح در حالی که زائران در صفوف منظم آماده اقامه نماز صبح بودند، چراغ‌های بین‌الحرمین که سبزرنگ بود، به مناسبت ایام شهادت امیرالمؤمنین علیه السلام، خاموش و هم‌زمان با فراز «اشهد ان علیا ولی الله» اذان صبح نوزدهم ماه رمضان به رنگ قرمز درآمد.

چراغ‌های حرم امام حسین و حضرت عباس علیهم السلام نیز قرمزرنگ شدند و پس از آن زائران با نوای «حیدر حیدر» عزاداری کرده و پس از اقامه نماز صبح به سوی حرم ارباب رفته و در جوارم حرم سیدالشهدا علیه السلام عزاداری کردند.

در ادامه فیلمی از تغییر رنگ چراغ‌های حرم حسینی به مناسبت ایام شهادت امام علی علیه السلام در سحرگاه نوزدهم ماه رمضان هم‌زمان با سالروز ضربت خوردن امیرالمؤمنین علیه السلام را مشاهده می‌کنید.

تعداد بازدید : 74

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین