عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۴۹۹۰
تاریخ انتشار : ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۶
با انتشار پیامی صورت گرفت:
حجت‌الاسلام علی سعیدیان کارشناس مذهبی با انتشار پیامی با عنوان «سکوتتان را نمی‌فهمم» خطاب به مسئولین مراکز اسلامی در خارج از ایران، نسبت به انفعال این مسئولان در قبال توهین به عقاید دینی و هتک حرمت شخصیت‌های کشورمان، انتقاد کرد.

عقیق: حجت‌الاسلام شیخ علی سعیدیان کارشناس مذهبی و از مبلغان دینی که سابقه حضور در کشورهای مختلف را دارد با انتشار پیامی با عنوان «سکوتتان را نمی‌فهمم» خطاب به مسئولین مراکز اسلامی در خارج از ایران، نسبت به انفعال این مسئولان در قبال توهین به عقاید دینی و هتک حرمت شخصیت‌های کشورمان  انتقاد کرد. او در این خصوص نوشت:

در آن به اصطلاح مهد مثلاً دموکراسی و مثلاً آزادی بیان و عقیده به رکن رکن عقاید دینی، فرهنگی و ملی‌مان توهین می‌شود. برخلاف قوانین دول غربی، به مساجد، عقاید و مراکز و مسئولان و حاضرین در مراکز جسارت می‌شود. نسبت به عقایدشان اعم از توحیدی و ملی جسارت می‌شود.

دریغ از یک مصاحبه یا یک برگه شکوائیه یا یک جمله سخنرانی درحمایت از دین و خدا و شیعیان مورد هتک قرار گرفته و ارزش‌ها و بزرگان دینی‌مان. تابحال فکر کرده‌اید اصلاً این حضور با این حد از انفعال، چه منفعتی برای مکتب تشیع و کشور عزیزمان دارد؟ و آیاخروجی این سکوتتان، حفظ حرمت نسبت به دین و آیین و کشور ما شده است؟  و آیا این سکوتتان زمینه دلگرمی مسلمانان مظلوم ساکن در کشورهای غربی شده است؟ و آیا این سکوتتان اصلاً وظیفه عقلی و دینی و ملی شما را به ثمر رسانده است؟و آیا  سخن نگفتن‌تان حق و حقوق قانونی شما را در کشور محل مرکز، استیفا کرده است؟

خدا می‌داند، می‌دانم ایستادگی آن هم در این شرایط سخت است. ولی این را هم یقین دارم، گرچه سخت است ولی در خط اول مبارزه برای دفاع از هویت دینی و ملی‌مان، سکوت نه تنها دردی را دوا نمی‌کند بلکه باعث درشتی جاهلان در ابراز جهلشان می‌شود.

برادران من حرف بزنید، همانگونه که بهشتی و چمران‌ها و...خارج از این کشور، در اوج غربت دین حرف زدند و مناظره و بحث داشتند و خدا یاریشان کرد. لطفاً حرف بزنید. نهایتاً چه خواهد شد؟ نگران چه چیزی هستید، برگرداندن به کشورتان؟ خدا می‌داند اگر این بشود که سربلند دنیا و آخرتید و مفتخر به دفاع از جبهه حق و حقیقت. این همه توهین و تحقیر و تشکیک را تا به کی و به چه قیمتی می‌خواهید تحمل کنید؟ والله این‌گونه ماندن نه نزد خدا ارزش دارد و نه برای خودتان حس آرامش دنیوی و اخروی ایجاد می‌کند. 

مگر معتقد نیستیم که ان تنصرالله ینصرکم و مگر با همین اعتقاد، بزرگان قبل از شما مثل بهشتی‌ها موفق به غلبه تفکر بهشتی‌شان در اوج غربت اسلام نشدند؟ سر از پستوی عزلت بیرون بیاورید و از اسلام عزیز و جامعه مظلوم شیعه و عقایدشان و حرمت کشورمان و مرجعیت و علما دفاع کنید و نگذارید هتاکان و بدزبانان برای باطلشان محکم و استوار باشند و حق طلبان برای حق‌شان ساکت و منفعل.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین