عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۴۹۷۹
تاریخ انتشار : ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۵
در سی‌ونهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم؛
مجیدی مهر گفت: ۱۴۹ متسابق قرآنی از ۸۰ کشور دنیا به صورت غیر حضوری در مرحله مقدماتی سی و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم شرکت می‌کنند.

عقیق: حمید مجیدی مهر، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، در مورد مرحله مقدماتی سی‌ونهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی، بیان کرد: سی و نهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی در حال سپری است و مرحله مقدماتی آن به میزبانی مشهد برگزار می‌شود.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف گفت: از ۸۰ کشور دنیا، نمایندگان قرآنی به صورت غیر حضوری به رقابت خواهند پرداخت و منتخبین این مرحله، به صورت حضوری و همزمان با مبعث پیامبر (ص) در تهران رقابت خواهند کرد. 

او با اشاره به شرکت بی نظیر کشور‌ها در این دوره از مسابقات قرآنی ادامه داد: امیدواریم انس با قرآن در جامعه جهانی هر روز بیشتر شود.

مجیدی مهر، در مورد چگونگی رقابت‌های متسابقین به صورت مجازی افزود: از طریق رایزنی‌های فرهنگی و سیاسی با کشور‌های شرکت‌کننده، تلاوت آن‌ها ضبط شده و مراحل تدوین آن سپری و این فایل‌های تصویری در معرض دید داوران قرار خواهد گرفت و منتخبان مشخص خواهند شد.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف، با بیان این که برای اولین‌بار، رشته ترتیل در مسابقات بین‌المللی برای خانم‌ها اضافه شده است، گفت: خوشبختانه، سطح قرائت‌ها و فعالیت‌های قرآنی در بین بانوان رشد چشمگیری داشته است و ۶۰ تا ۷۰ درصد استقبال‌کنندگان از فعالیت‌های قرآنی را بانوان تشکیل می‌دهند و به دلیل این که بانوان نقش مهمی در تربیت فرزندان دارند و انس آن‌ها با قرآن موجب تربیت فرزندان قرآنی می‌شود، مسابقات بانوان برای ما بسیار حائز اهمیت است.

مجیدی مهر، در خصوص داوران این دوره از مسابقات بیان کرد: امسال در مرحله نهایی در کنار داوران ایرانی، داورانی از عراق و افعانستان عهده‌دار قضاوت خواهند بود.

به گفته او، داوران مرحله مقدماتی سی‌ونهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در بخش برادران، آقایان سیدعلی سرابی، هاشم روغنی، محمدجواد رجایی، درایتی، محمدصادق نصراللهی، نصرالله عارف حسینی، محمدپور، فیاض و در بخش خواهران، خلانم‌ها خطیب، الماسی، دیانی، افخمی، سعیدی، اسحاق نژاد، لیلا بایس خواهند بود.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف، با بیان این که در هر رشته، یک نفر مانند سایر کشور‌ها حضور خواهند داشت، گفت: جوایز در رشته قرائت و حفظ کل برای رتبه اول ۱۵۰ میلیون تومان، رتبه دوم ۱۲۰ میلیون تومان و برای رتبه سوم ۹۰ میلبون تومان و در رشته ترتیل، رتبه اول تا سوم به ترتیب ۹۰ میلبون تومان، ۷۰ میلیون تومان و ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

او با تأکید بر برگزاری مسابقات قرآن کریم با محوریت انس با قرآن ادامه داد: شعار این دوره از مسابقات قران کریم «یک کتاب یک امت است» است.

مجیدی مهر، سطح کیفی تلاوت متسابقین و تعداد در هر رشته را برابر آیین‌نامه سازمان عنوان کرد و گفت: تلاش شده است به سمت جوان گرایی داوران با سابقه داوری در مراحل کشوری حرکت کنیم و به دنبال داورانی هستیم که کشور ایران را ندیدند تا با حضور آن‌ها با فعالیت‌های قرآنی ایران آشنا شوند.

او افزود: بعد از مشخص شدن نفرات برتر قرآنی، این نفرات در قالب مستند‌ها و موشن‌ها به مردم شناسانده خواهند شد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین