عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۴۹۲۱
تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۸
در لایحه بودجه سال آینده، عوارض خروج از کشور برای سفر عتبات به صورت هوایی ۴۵ هزار تومان و برای سفر زمینی ۱۵ هزار تومان است. همچنین عوارض خروج از کشور برای زائران خانه خدا ۱۳۲ هزار تومان پیش‌بینی شده است.

عقیق: لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ امروز ۲۱ دی‌ماه از سوی دولت تقدیم مجلس شد. یکی از محورهای لایحه بودجه آینده عوارض خروج از کشور است که با بررسی در متن آن، دولت پیشنهاد داده که عوارض خروج از کشور برای زائران عتبات بدون تغییر باقی بماند.

این امر در حالی است که عوارض خروج از کشور برای سایر سفرهای خارجی برای بار دوم به بعد رشد قابل توجهی داشته است؛ تا جایی که افراد در سفر به خارج از کشور برای بار اول باید ۴۰۰ هزار تومان بپردازند و برای بار دوم این مبلغ ۵۰ درصد افزایش یافته و برای بار سوم و بیش‌تر ۱۰۰ درصد افزایش می‌یابد.

اما برای سفر عتبات با توجه به لزوم آسان کردن سفر زیارتی، عوارض خروج از کشور ثابت مانده است و هزینه عوارض خروج از کشور برای سفر هوایی عتبات ۴۵ هزار تومان و برای سفر زمینی عتبات ۱۵ هزار تومان در نظر گرفته شده است. زائران اربعین هم از پرداخت عوارض معاف هستند.

همچنین زائران برای سفر به خانه خدا باید ۱۳۲ هزار تومان به عنوان عوارض خروج از کشور بپردازند. البته عوارض خروج از کشور برای تشرف به سرزمین وحی برای بار اول این مبلغ است و در صورتی عمره مفرده برقرار شود و زائران امکان تشرف به عربستان را داشته باشند، برای بار دوم باید ۱۹۸ هزار تومان و برای بار سوم و بیش‌تر ۲۶۵ هزار تومان بپردازند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین