عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۴۶۰۰
تاریخ انتشار : ۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۱
کتاب «هیئت، کانون جهاد تبیین » با موضوع بررسی اصلی‌ترین رسالت هیئت مذهبی و وظایف خطباء و مادحین اهل‌بیت علیهم‌السلام با تکیه بر«روایات اهل‌بیت» و «فرمایشات امامین انقلاب اسلامی» منتشر شد.

عقیق: کتاب «هیأت، کانون جهاد تبیین» با موضوع بررسی اصلی‌ترین رسالت هیأت مذهبی و وظایف خطباء و مادحین اهل‌بیت علیهم‌السلام با تکیه بر «روایات اهل‌بیت (ع)» و «فرمایشات امامین انقلاب اسلامی» توسط انتشارات دانشکده اصول دین قم منتشر شد.

ویراست جدید این کتاب با اضافه شدن فرمایشات رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر و همچنین بررسی، پژوهش و تکمیل مباحث  ویراست قبل، مشتمل بر هشت فصل و دربردارنده، مفهوم هیأت و تاریخچه آن، اهدافی که از برپایی مجالس ذکر باید دنبال شود و کارکردهای مورد انتظار هیأت مذهبی و از همه مهم‌تر، رسالت اصلی و فلسفه وجودی هیأت تراز انقلابی در جامعه، یعنی جهاد تبیین است. اصول هیأت‌داری و مدیریت مجلس اهل‌بیت علیهم‌السلام و آسیب‌شناسی محافل مذهبی از دیگر بخش‌های این اثر است.

واعظان، مداحان و مستمعان که جزو ارکان تشکیل‌دهنده‏ هیأت مذهبی هستند، دارای وظایفی نسبت به خود، جامعه، شریعت الهی، انقلاب اسلامی و... هستند که در این کتاب به صورت مبسوط به آن پرداخته شده تا چراغ راهی برای این عزیزان در پیمودن چنین راه مقدسی باشد.

بخشی از کتاب را می‌خوانیم:

«هیأت» جای چیست آقا؟ جای جهاد. هیأت، کانون جهاد است؛ هیأت، کانون جهاد است؛ جهاد فی‌سبیل‌الله، جهاد در راه احیای مکتب اهل‌بیت (ع)، مکتب امام حسین (ع)، مکتب شهادت. حب‌الأمّه (ع) چه جور جهادی می‌کردند؟ ائمه جهاد نظامی که نمی‌کردند؛ جز معدودی... بقیّه‌ ائمه که با شمشیر نجنگیدند؛ جهادشان چه بود؟ «جهاد تبیین»...«هیأت»، محلّ «جهاد تبیین» است.

این کتاب با پژوهش حجت‌الاسلام احمد پناهیان، غلامرضا شاهلو و حمید عسگرلو، تهیه و تنظیم؛ و در ۳۰۴ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه از سوی انتشارات دانشکده اصول دین قم به چاپ رسید.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند از طریق کانال«کتاب هیأت» در پیام‌رسان‌های ایتا، بله به نشانی KetabeHeyat@ اقدام کنند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین