عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۴۵۴۹
تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۶
آیت الله عابدی مطرح کرد؛
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه چند آیه قرآن و چند روایت بر عصمت حضرت زهرا سلام الله علیها دلالت دارد، گفت: آیه شریفه تطهیر در رابطه با اصحاب کساء نازل شد و هیچ تردیدی وجود ندارد که حضرت زهرا سلام الله علیها محور اصحاب کساء بودند و این آیه می فرماید آنها از هر گونه رجس و پلیدی پاک و مطهر هستند.

عقیق: حضرت معصومه سلام الله علیها، آیت الله احمد عابدی در آیین خطبه خوانی حرم مطهر بانوی کرامت که با حضور تولیت و خادمان این آستان مقدس در شبستان حضرت نجمه خاتون برگزار شد، اظهار کرد: یکی از ویژگی های حضرت زهرا سلام الله علیها مقام عصمت ایشان است که بالاترین مقام است.

وی با بیان اینکه در مقام عصمت حضرت زهرا سلام الله علیها هیچ شکی نیست گفت: عصمت یک مقام تشکیکی است و درجات متفاوت دارد و معنای عصمت این است که خداوند چنان توفیقی به انسان می دهد که هیچ گناه، اشتباه و لغزشی نداشته باشد.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه چند آیه قرآن و چند روایت بر عصمت حضرت زهرا سلام الله علیها دلالت دارد، افزود: آیه شریفه تطهیر در رابطه با اصحاب کساء نازل شد و هیچ تردیدی وجود ندارد که حضرت زهرا سلام الله علهیا محور اصحاب کساء بودند و این آیه می فرماید آنها از هر گونه رجس و پلیدی پاک و مطهر هستند.

وی ابراز کرد: در روایات هم داریم که رضایت و ناراحتی فاطمه زهرا سلام الله علیها رضایت و ناراحتی خدا است و کسی که این ویژگی را داشته باشد قطعا باید معصوم باشد.

عابدی ادامه داد: این که پیامبر صلوات الله علیها فرمودند فاطمه جزئی از من است به این معنی است که اگر پیامبر معصوم هستند حضرت زهرا سلام الله علیها هم که جزئی از پیامبر هستند هم معصوم هستند.

وی گفت: این حدیث متواتر شیعه و سنی است که پیامبر صلوات الله علیه و آله فرمودند حضرت زهرا سلام الله علهیا «سیدة نساء العالمین» هستند و خود این جمله دلالت بر عصمت ایشان دارد زیرا کسی که سرور زنان عالم است اطاعتش واجب است و کسی که اطاعتش به صورت مطلق واجب است باید معصوم باشد.

استاد حوزه علمیه تصریح کرد: پیامبر صلوات الله علیه و آله فرمودند ۴ زن به درجات بالای کمال رسیدند که عبارتند از آسیه همسر فرعون، مریم مادر حضرت عیسی(ع)، خدیجه همسر پیامبر صلوات الله علیه و اله و حضرت زهرا سلام الله علیها که بالاترین زنان عالم هستند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین