عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۴۵۳۱
تاریخ انتشار : ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۰
حج
مذاکرات اولیه سازمان حج و زیارت و وزارت حج و عمره عربستان به منظور اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم برای برگزاری هرچه بهتر حج آینده و ارائه خدمات شایسته به حجاج کشورمان، به صورت وبیناری برگزار شد.

عقیق:

مذاکرات اولیه میان سازمان حج و زیارت و وزارت حج و عمره عربستان روز گذشته به صورت وبیناری برگزار شد.

این دور از مذاکرات، میان سازمان حج و زیارت با محوریت اکبر رضایی، معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت و تنی چند از همکاران سازمان حج و زیارت با مسئولان وزارت حج و عمره عربستان درباره بررسی عملیات حج گذشته و طرح نظرات و پیشنهادات جهت تسهیل در برگزاری حج آینده به صورت وبیناری برگزار شد.

طرفین در این مذاکرات بر ضرورت تعامل درخصوص موضوعات مطرح شده جهت ارائه خدمات شایسته به ضیوف الرحمان که از کشورمان به سرزمین وحی مشرف می‌شوند، تأکید کردند.

سازمان حج و زیارت در ماه‌های اخیر حج گذشته را در کارگروه‌های آسیب‌شناسی مورد کارشناسی قرار داد و به بررسی مسائل اجرایی حج پرداخته است تا در عملیات آینده حج نسبت به رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت اقدام کند که در این نشست از نتایج تلاش کارگروه‌های آسیب‌شناسی مطالبی مطرح شد.

پس از طرح نقطه نظرات و پیشنهادات و بررسی موضوعات، هر دو طرف بر حل نقاط ضعف و بررسی پیشنهادات به منظور ارائه خدمات هرچه بهتر به حجاج بیت‌الله الحرام در مقایسه با گذشته تأکید کردند.

محورهای این گفت‌وگو بخش‌های مختلفی از جمله خدمات در حوزه اسکان، حمل و نقل، خدمات فرودگاهی، خدمات ایام تشریق و مشاعرمقدسه، و تغذیه و تدارکات و... بود که از سوی دست اندرکاران سازمان حج و زیارت مطرح و مقرر شد موضوعات توسط وزارت حج و عمره عربستان و سایر دستگاه‌های ذیربط تا حصول نتیجه پیگیری شود.

این مذاکرات نخستین گام در برنامه‌ریزی‌های رسمی حج آینده بین دو کشور ایران و عربستان بود که مقرر شد حدود یک ماه آینده نشست رسمی بعدی در عربستان و با حضور وزیر حج و عمره عربستان و رئیس سازمان حج و زیارت تشکیل و تفاهم‌نامه حج ۱۴۰۲ به امضا برسد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین