عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۴۳۵۵
تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۹
به همت ایرانیان صورت گرفت:
یکی از سقاخانه‌های حرم سید محمد علیه‌السلام در بلد که به همت ایرانیان ساخته شده بود، نصب و رونمایی شد.

عقیق: روند توسعه و بازسازی حرم سیدمحمد علیه‌السلام از اواسط دهه ۹۰ آغاز شد و در سال‌های گذشته پس از ساخت گلدسته و افزایش فضای زیارتی، قرار شد تا ایرانیان ۲ سقاخانه در حرم برادر امام هادی علیه‌السلام در بلد ساخته و نصب کنند.

بر همین اساس، ساخت سقاخانه به ستاد بازسازی عتبات سمنان سپرده شد و هنرمندان کشورمان یکی از سقاخانه‌ها را ساخته و پس از پیکربندی اولیه، به منظور قلم‌زنی و سایر بخش‌های هنری از هنرمندان کشورمان دعوت کردند و به این ترتیب این سقاخانه تکمیل و تحویل تولیت حرم سید محمد علیه‌السلام شد.

به گفته عباس رضایی‌نسب، رئیس ستاد بازسازی عتبات سامرا و بلد، یکی دیگر از سقاخانه‌ها همچنان در حال ساخت است و خیران می‌توانند با مراجعه به سایت ستاد بازسازی عتبات برای تأمین هزینه‌های احداث این سقاخانه مشارکت کنند.

به گزارش فارس، در روزهای گذشته عملیات مقاوم‌سازی و طلاکاری گنبد حرم سیدمحمد علیه‌السلام نیز به ایران سپرده شد و طی تفاهم‌نامه بین مسؤولان ستاد بازسازی عتبات و تولیت این آستان، قرار است تا ۲ سال آینده گنبد حرم سیدمحمد علیه السلام طلاکاری شود. البته طلای مورد نیاز برای این اقدام توسط مسؤولان حرم و عراقی‌ها تأمین می‌شود.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین