عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۴۲۵۰
تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۳
با توجه به اینکه بسیاری خواستار داشتن تبرکی از پرچم تا عروسک حرم حضرت رقیه سلام الله علیها هستند، خادمان حرم ریحانةالحسین اعلام کردند که این آستان هیچ‌گونه خرید و فروش پرچم یا عروسک در فضای مجازی و حقیقی در ایران ندارد.

عقیق:در ماه‌های اخیر که سفرهای زیارتی به سوریه متوقف شده بود، برخی افراد اقدام به خرید و فروش عروسک و پرچم حرم حضرت رقیه سلام‌الله علیها در فضای مجازی می‌کردند و همچنان نیز این روند ادامه دارد.

در همین راستا، برخی از افرادی که کاروان غیرمجاز نیز در این مدت به سوریه اعزام می‌کردند، در فضای مجازی عروسک و پرچم‌های متبرک حرم دردانه سیدالشهدا علیه‌السلام را با قیمت‌های مختلف عرضه می‌کنند و بسیاری از عاشقان اهل بیت علیهم‌السلام نیز که مشکلی دارند و از طرفی هم امکان تشرف به حرم حضرت رقیه سلام الله علیها را ندارند، برای گره‌گشایی در مشکلات از این تبرک‌ها خریداری می‌کنند.

این امر در حالی است که خادمان حرم حضرت رقیه سلام الله علیها اعلام کردند که این آستان هیچ‌گونه خرید و فروش پرچم و عروسک در فضای مجازی و حقیقی در ایران ندارد و از نظر تولیت حرم دردانه امام حسین علیه السلام، خرید و فروش در این فضا شرعاً حرام است.

بسیاری از زائران حرم حضرت رقیه سلام الله علیها برای ریحانةالحسین علیه‌السلام عروسک می‌آوردند که برای مشاهده خاطرات خادم حرم دردانه سیدالشهدا علیه‌السلام و دلایل آوردن عروسک به این آستان به اینجا مراجعه کنید.

به گزارش فارس، حضرت رقیه سلام الله علیها دختر سه ساله امام حسین علیه‌السلام چندی پس از واقعه عاشورا در خرابه‌های شام به شهادت رسید. حرم آن حضرت در سوریه است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین