عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۴۱۱۱
تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۲
سخن حاج میثم مطیعی با بچه‌های انقلاب:
حاج میثم مطیعی با انتشار پیامی نکاتی را با بچه‌های انقلاب درمیان گذاشت و نوشت: ۹۹/۹ درصد ایرانیان در این اعتراضات شرکت نکردند. یک ملت با چه زبانی به بیگانه و هزاران رسانه‌اش بگوید دست از سر ما بردارید و بگذارید زندگی کنیم.

عقیق: حاج میثم مطیعی مداح اهل بیت(ع) با انتشار پیامی نکاتی را با بچه‌های انقلاب در میان گذاشت. او در این پیام خطاب به بچه‌های انقلاب نوشت:

خطرناک‌تر از آشوب خیابانی، آشوب ذهنی و اغتشاش در نظام محاسباتی ماست!

این روزها به بهانه اغتشاشات، هرکسی تحلیلی از جامعه ایران ارائه می‌کند. بسیاری از این تحلیل‌ها ظاهری دلسوزانه و بی‌طرف دارند، اما نسبتی با واقعیت میدانی ندارند و کلیشه‌هایی پیش‌ساخته‌اند که تنها بر دوش وقایع سوار می‌شوند!

هر کسی در تحلیل، ماهی تکراری خودش را از این آب گل آلود می‌گیرد: شکاف نسل‌ها، مخوف بودن و جامعه‌ستیزی دهه هشتادی‌ها، تضییع حقوق زن در ایران، بی‌عدالتی و فساد سیستماتیک در نظام، ضرورت تجدیدنظر جدی در حرکت کشور، شکست مطلق گفتمان انقلاب در فضای رسانه و فرهنگ، تبدیل نظام به حکومت بی‌خردان و خالی شدن حاکمیت از تیزهوشان و...

اما یکی نیست بگوید اگر همه این گزاره‌‌ها صرفاً با حضور «هشتاد هزار نفر» در دو هفته اعتراض و آشوب قابل اثبات است، عدم حضور «هشتاد و سه میلیون و نهصد هزار ایرانی» در این میدان هیچ چیز را اثبات نمی‌کند و هیچ معنایی ندارد؟!

سخن این نیست که مردم نارضایتی و اعتراض ندارند یا سرتاپای حکمرانی در ایران خالی از ناراستی و کاستی است؛ اما جامعه ایران، این تصویری نیست که عده‌ای می‌کوشند از دل اغتشاشات به ما قالب کنند!

در این فتنه همه گسل‌هایی که می‌گفتند، می‌تواند روزی ایران را بلرزاند تحریک شد: گسل بین نسلی، گسل‌های قومیتی (به ویژه اقوام کرد و بلوچ)، گسل‌های اجتماعی و فرهنگی (تفاوت‌های سبک زندگی و پوشش)، گسل شیعه و سنی، گسل‌های سیاسی (با تندترین و تحریک‌آمیزترین شعارها) و...

اما نود و نه و نه دهم درصد ایرانیان در این اعتراضات شرکت نکردند. این گزاره هیچ ارزش تحلیلی ندارد؟ یک ملت با چه زبانی بگوید که ما روبروی هم نخواهیم ایستاد؟ یک ملت با چه زبانی به بیگانه و هزاران رسانه‌اش بگوید دست از سر ما بردارید و بگذارید زندگی کنیم... زیر پرچم الله...

 

منبع:فارس


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین