عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۳۹۷۲
تاریخ انتشار : ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۹
همزمان با ایام شهادت امام حسن عسکری(ع):
هم‌زمان با سالروز شهادت امام حسن عسکری علیه‌السلام، سامرا غرق ماتم شد و میلیون‌ها زائر در حرم امامین عسکریین علیهم‌السلام عزاداری کردند.

عقیق: همزمان با شهادت امام حسن عسکری علیه‌السلام، حرم آن حضرت در سامرا مملو از جمعیت شد و میلیون‌ها زائر از شهرها و کشورهای مختلف به حرم امامین عسکریین علیهم‌السلام مشرف شدند.

تعداد بازدید : 30

شب شهادت امام حسن عسکری (ع) در سامرا

زائرانی هم که پیاده از بغداد و سایر شهرها به سوی سامرا حرکت کرده بودند، شب گذشته و برخی نیز بامداد امروز به حرم امامین عسکریین علیهم‌السلام رسیدند و به عزاداری پرداختند. 

مراسم سوگواری شهادت امام یازدهم در حالی در حرم آن حضرت برگزار شد که این مکان مقدس مملو از جمعیت شده است و در هر گوشه و کناری هم جمعی از زائران در حال عزاداری هستند.

امسال بیش از ۶۰۰ موکب در مسیر زوار به سوی سامرا راه‌اندازی شده است که بسیاری از این موکب‌ها پس از گذر زوار و حرکت به سوی سامرا، موکب خود را جمع کرده و با زائران هم‌قدم شده و به سوی حرم امامین عسکریین علیهم‌السلام حرکت کردند. با این وجود، در حرم سامرا و اطراف آن بیش از ۸۰ موکب راه‌اندازی شده است و به زوار خدمت می‌کند.

مضیف حرم امامین عسکریین علیهم‌السلام نیز که در طول سال در سه وعده از زوار پذیرایی می‌کند، در ایام شهادت امام حسن عسکری علیه‌السلام تعداد غذاهای طبخ شده در هر وعده را افزایش داده است و زوار در وعده‌های مختلف در مضیف اطعام می‌شوند. 

هم‌زمان با هشتم ربیع‌الاول سالروز شهادت امام حسن عسکری علیه‌السلام دسته‌های عزاداری به سوی حرم حرکت کرده و عزاداری می‌کنند؛ تاجایی که در حرم سامرا غوغایی به پا شده است. در ادامه تصاویری از حال و هوای حرم امامین عسکریین علیهم‌السلام را مشاهده می‌کنید:

 

منبع:فارس


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین