عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۳۸۰۷
تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۵
گزارش مردمی از مراسم جاماندگان اربعین در تهران
روز گذشته همزمان با اربعین حسینی، از میدان امام حسین علیه‌السلام تا حرم عبدالعظیم حسنی (ره) شاهد حضور چشمگیر مردم در پیاده‌روی نمادین اربعین بودیم.

عقیق:

روز گذشته همزمان با اربعین حسینی، از میدان امام حسین علیه‌السلام تا حرم عبدالعظیم حسنی (ره) شاهد حضور چشمگیر مردم در پیاده‌روی نمادین اربعین بودیم. این مراسم حدود 5 سالی است که با عنوان «پیاده‌روی جاماندگان اربعین» شهرت یافته است. 

 

جاماندم اما زائر زیاده

مراسم از ساعت 6 صبح در میدان امام حسین (ع) با قرائت قرآن و زیارت اربعین آغاز شد و پذیرایی صبحانه از زائران هم از ساعت 6 و 30 دقیقه صبح در میدان امام حسین انجام شد. در طی مسیر، هیئت‌های مذهبی با برپایی مواکب به پذیرایی از زارئان پرداختند تا جلوه‌ای از نور اربعین را در محله‌های تهران به نمایش گزارند.

نکته‌ی بارزی که در این مراسم به چشم می‌آمد، حضور تمام اقشار جامعه و با هر گرایش سیاسی و قومیتی و نیز حضور کودکان و نوجوانان و پیر و جوان بود.

در گزارش مردمی که از این مراسم تدارک دیدیم، وقتی پای صحبت‌های هر یک از آن زائران نشستیم و از خستگی راه و گرمای هوا صحبت کردیم،‌ یک حرف مشترک داشتند؛ اینکه «به عشق امام حسین گرما و خستگی را تحمل می‌کنیم.» 

 

جاماندم اما زائر زیاده


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین