عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۳۷۷۰
تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۸
خوشامدگویی به سبک عراقی‌ها
جمعیت زائر در مسیر پیاده‌روی نجف کربلا موج می‌زند و موکب‌داران عراقی در حال خدمت‌رسانی به زائران اربعین هستند، منتها در میان مسیر یکی از موکب‌داران عراقی جمله‌ای خطاب به زوار می‌گوید که ایرانی‌ها نمی‌توانند به درخواستش نه بگویند.

عقیق: این روزها مسیر نجف به کربلا را می‌توان عاشقی‌ترین مسیر دنیا  معرفی کرد؛ مسیری که زوار عاشقان ثارالله با پای پیاده مسافت تقریباً ۸۰ کیلومتری را به شور و امید مولایشان گام بر می‌دارند و گروهی دیگر که بیش‌تر آن‌ها مردم مهمان‌نواز عراق هستند با تمام دارایی‌هایشان به میدان آمده‌اند تا در خلق حماسه‌ای بی‌بدیل بشریت سهیم باشند.

اگر حاج قاسم را دوست دارید، بفرمایید قیمه نجفی

وفور امکانات و ارائه خدمات از سوی موکب‌داران عراقی و ایرانی در کنار شیعیان سایر کشورهای دیگر جلوه‌ای از همبستگی امت اسلام را به رخ جهانیان کشانیده است. هر موکب با شیوه‌‌ای خاص تلاش دارد در خدمت به زائر  حسین (ع) گوی سبقت را برباید.

در این مسیر عاشقی که مزین به تصاویری از شهدای جبهه مقاومت است، یکی از موکب‌های مسیر برای خوشامدگویی و مهمان‌‌نوازی از زائرین ایرانی سیدالشهدا(ع) دعوت جالبی به سبک عراقی دارد؛ دعوتی که نمی‌توان در برابر آن «نه» گفت، چرا که با بلندگو و با صدای رسا می‌گوید: اگر حاج قاسم را دوست دارید، بفرمایید قیمه نجفی!

این مهمان‌نوازی موکب‌دار عراقی را در ادامه می‌بینید:

تعداد بازدید : 31

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین