عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۳۷۲۰
تاریخ انتشار : ۱۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۷
رئیس کمیته فرهنگی ستاد اربعین گفت: اساسا سفر اربعین تمرینی است برای یک زیست صبورانه، زیست توحیدی، کمک و خدمت به دیگران، توجه به دیگران و صبر و تحمل. زائران باید با صبر این سفر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ طی کنند.

عقیق:امروز هفدهم شهریور ماه در پایانه مرزی مهران، مسافران و زائران به آرامی و سهولت در حال عبور از این مرز هستند.

رئیس کمیته فرهنگی ستاد اربعین: زائران اربعین، زیست صبورانه را تمرین می‌کنند

 

حجت‌الاسلام احمدی رئیس کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین گفت:شب گذشته جلسه ستاد اربعین با حضور استاندار و امام جمعه در مرز مهران برگزار شد. در اینجا تلاش یکپارچه مسئولان و مدیران کاملا مشهود است و واقعا باید از همه تلاش‌های شبانه‌روزی آنها که پای کار ایستاده و شور و شوقی که ایجاد کرده‌‌اند، تقدیر و تشکر کرد.

حجت‌الاسلام احمدی اظهار داشت: با وجود مشکلاتی که با حضور این حجم از زائران طبیعی است، اما تردد روان است و اینجا از همه بخش‌ها از جمله در حوزه‌ فرهنگی حضور دارند. مبلغان ما در حوزه فرهنگی هرچند شاید تعدادشان کفاف ندهد، اما به صورت ۲۴ ساعته در خدمت دوستان و زائران هستند.

رئیس کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین اضافه کرد: مشکلی که در اینجا وجود دارد و همه زائران باید از آن آگاه باشند، مسئله تردد است. سفر سختی در پیش است و سفری ارزان؛ نه اینکه سفر رایگان باشد. وقتی می‌گویم روان است، منظور این نیست که همه چیز عادی است؛ کیلومترها باید پیاده‌روی کنند و صبر داشته باشند. اساسا سفر اربعین تمرینی است برای یک زیست صبورانه، زیست توحیدی، کمک و خدمت به دیگران، توجه به دیگران و صبر و تحمل. زائران باید با صبر این سفر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ هم در ایران و هم در عراق طی کنند.

 

منبع:فارس


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین