عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۳۷۰۴
تاریخ انتشار : ۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۴
مرز باشماق از امروز برای نخستین‌بار به روی زائران اربعین باز شد و زائران به صورت گروهی و کاروانی می‌توانند از ساعت 7 تا 16 از طریق این مرز وارد عراق شده و به جمع زائران پیاده‌روی اربعین بپیوندند.

عقیق: مرز باشماق از امروز به صورت رسمی برای نخستین‌بار به روی زائران اربعین حسینی باز شد و زائران می‌توانند برای سفر به عراق از مرز باشماق نیز عبور کنند.

بر همین اساس، موکب‌های پذیرایی از زائران نیز در این مرز مستقر شده است و به زائران خدمات مختلفی ارائه می‌دهند. زائران پس از عبور از مرز زمینی، به شهر سلیمانیه منتقل می‌شوند که از مرز باشماق تا سلیمانیه حدود یک ساعت و نیم مسیر است و در ادامه نزدیک‌ترین شهر بغداد است که زائران می‌توانند به شهر کاظمین و زیارت حرم امامین جوادین علیهم السلام مشرف شده و سفر خود را ادامه دهند.

عرضه بلیت پرواز به سلیمانیه برای زائران اربعین

از امروز اعزام زائران اربعین از بخش کُردی عراق به بخش عربی بدون داشتن مجوزی خاص صورت می‌گیرد و زائران اربعین می‌توانند بدون نگرانی به جمع زائران پیاده‌روی اربعین بپیوندند.

همچنین برای سهولت تردد زائران علاوه بر پروازهای پیش‌بینی شده به نجف و بغداد توسط ۱۴ ایرلاین، یکی از شرکت‌های هواپیمایی پرواز به سلیمانیه را برقرار کرده است و در حال حاضر سه روز در هفته پرواز به شهر سلیمانیه صورت می‌گیرد که هزینه پروازها برای روزهای آینده یک طرفه از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان آغاز می‌شود. البته در روزهای گذشته هزینه بلیت پرواز به سلیمانیه به حدود ۲ میلیون تومان هم رسیده بود.

ساعت تردد زائران اربعین از مرز باشماق

به گفته علی‌اصغر دریایی، مسئول کمیته فرهنگی ستاد اربعین استان کردستان، مرز باشماق از امروز ۱۵ شهریورماه از ساعت ۷ تا ۱۶ به روی زائران باز است. همچنین برنامه‌های فرهنگی در کنار فراهم‌سازی موکب‌های تغذیه و اسکان در مرز باشماق پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه بازگشایی مرز باشماق به روی زائران اربعین دیر به ما اعلام شد، می‌گوید: ما در مدت کم‌تر از ۲۰ روز برای پذیرایی از زائران آماده شدیم و اکنون فضا برای تردد زائران مهیا شده است و زائران اربعین می‌توانند با حضور در مریوان که نسبت به سایر شهرهای مرزی هوای معتدل و خنک‌تری دارد، به راحتی وارد عراق شوند.

به گزارش فارس، بر اساس تصمیم ستاد مرکزی اربعین تردد از مرز باشماق باید به صورت کاروانی یا گروهی صورت گیرد و زائران پس از رسیدن به حدنصاب می‌توانند از این مرز عبور کنند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین