عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۳۴۶۵
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۱
فضای درونی کعبه شب گذشته با حضور محمد بن سلمان و جمعی از نمایندگان کشورهای اسلامی با بیش از ۵۰ لیتر آب زمزم، گلاب و عود شست‌وشو شد.

عقیق: شب گذشته هم‌زمان با نیمه ماه محرم در عربستان، مراسم شست‌وشوی داخل کعبه انجام شد.

تعداد بازدید : 195

حضور نیروهای امنیتی در مسجدالحرام

برای این منظور درهای ورودی به مسجدالحرام بسته و نیروهای امنیتی سعودی در قسمت‌های مختلف خانه خدا مستقر شدند و در مطاف با ایجاد گارد امنیتی فضا را برای حضور مسؤولان و نماینده‌های کشورهای اسلامی آماده کردند که پس از آن محمد بن سلمان وارد مسجدالحرام شد و نماینده‌های برخی از کشورهای اسلامی که به دعوت سعودی‌ها به سرزمین وحی مشرف شده بودند، از پله‌های تعبیه شده در ورودی کعبه بالا رفته و از فضای درونی خانه خدا بازدید کرده و به زیارت پرداختند.

تعداد بازدید : 152

ورود مسؤولان سعودی و نمایندگان کشورهای اسلامی به داخل کعبه قبل از آغار غبارروبی

پس از آن محمدبن سلمان و جمعی از مسؤولان سعودی اقدام به غبارروبی درون کعبه پرداختند. برای غبارروبی و شست‌و‌شوی داخل کعبه ۵۰ لیتر آب زمزم به همراه گلاب و عود مورد استفاده قرار گرفته است.

در سال‌های گذشته ۲ بار در سال داخل کعبه غبارروبی می‌شد که در ایام کرونا سعودی‌ها سالانه یک‌بار اقدام به شست‌وشوی فضای درونی کعبه می‌کردند.

تعداد بازدید : 146

نحوه غبارروبی داخل کعبه 

‌امسال نیز هم‌زمان با آغاز سال ۱۴۴۴ قمری دولت عربستان اقدام به غبارروبی فضای داخلی کعبه کرد که در ادامه تصاویری از آن را مشاهده می‌کنید:

 

 

 

منبع:فارس


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین