عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۳۱۹۹
تاریخ انتشار : ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۳
عکس و فیلم|
در آستانه ماه محرم، کربلا آماده میزبانی از میلیون‌ها عاشق حسینی در دهه اول محرم شد و خادمان حرم امام حسین علیه‌السلام، اقدام به شست‌وشوی گنبد حرم مطهر و پهن کردن کفپوش‌های قرمز در این قطعه از بهشت کردند.

عقیق: در آستانه ماه محرم، کربلا آماده پذیرایی از خیل عاشقان حسینی شد و خادمان حرم امام حسین علیه‌السلام فضای حرم مطهر ارباب را به منظور تشرف میلیونی زائران در دهه اول محرم آماده کردند.

تعداد بازدید : 80

شست‌وشوی گنبد حرم حسینی در آستانه محرم

بر همین اساس، شب گذشته خادمان حرم امام حسین علیه السلام برای برگزاری مراسم تعویض پرچم گنبد حرم حسینی، گنبد مطهر حرم آن حضرت را با آب شستند و اقدام به غبارروبی این مکان مقدس کردند.

همچنین پرچم عزای سیدالشهدا علیه‌السلام در کارگاه حرم حسینی دوخته و آماده شده است و هم‌زمان با شب اول محرم طی مراسمی پرچم گنبد حرم، با حضور عاشقان حسینی تعویض شده و به این ترتیب پرچم سرخ انتقام، با پرچم مشکی عزا تعویض خواهد شد.

علاوه بر این، با توجه به اینکه هر ساله در دهه اول محرم خیل عاشقان حسینی در قالب دسته‌های عزاداری به حرم ارباب مشرف می‌شوند، فرش‌های حرم امام حسین علیه‌السلام جمع‌آوری و موکت‌های قرمزرنگ جایگزین آن می‌شوند.

تعداد بازدید : 54

جمع کردن فرش‌های حرم حسینی در آستانه محرم

شب گذشته در حالی که سه روز تا محرم باقی مانده است، کفپوش‌های قرمزرنگ در حرم سیدالشهدا علیه‌السلام پهن و فضای حرم حسینی آماده برپایی مراسم عزاداری شد که در ادامه فیلم آن را مشاهده می‌کنید:

تعداد بازدید : 55

منبع:فارس


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین