عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۲۹۶۰
تاریخ انتشار : ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۷
حجت‌الاسلام انصاریان عنوان کرد:
حجت الاسلام شیخ حسین انصاریان با بیان اینکه خوردن مال مردم باعث خشم خداوند می شود، گفت: دین اسلام هرگز اجازه نمی دهد به بهانه بی دین بودن کسی اموال و حقوقش ضایع شود.

عقیق: سخنرانی‌های حجت الاسلام استاد شیخ حسین انصاریان همواره نکات نغز و جالب توجهی دارد. به همین علت است که هر از گاهی کلیپی از سخنان ایشان در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود. یکی از این سخنان، سخنرانی استاد انصاریان در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) در محرم سال ۱۳۹۷ است که این مفسر قرآن کریم در آن با بیان روایت شنیدنی از امام صادق (ع) به رعایت حق الناس تاکید می‌کند.

آن روایت به شرح ذیل است:

کسی نزد امام صادق (ع) آمد، گفت: یابن رسول الله! حج بر من واجب شده، خدمت شما آمده‌ام تا خداحافظی کنم. تنها سؤالی که امام کردند، این بود: به کسی بدهکار نیستی؟ عرض کرد: یابن رسول الله! یک نفر از من طلبکار است که از گروه مُرجِئِه می‌باشد. مرجئه طایفه‌ای به قول شما خیلی بی‌دین بودند؛ یعنی یابن رسول الله! یک نفر بی‌دین از من طلبکار است، حال اگر پول این شخص بی‌ارزش را ندهیم، به جایی برنمی‌خورد.

امام صادق (ع) فرمود: اگر طلب این شخص مرجئه را بدهی، هزینه رفت و برگشتت را داری؟ گفت: نه، یابن رسول الله! امام (ع) فرمود: حج بر تو واجب نیست و رفتنت حرام است. اکنون که بیرون رفتی، برو بدهی خود را بده! کدام حج؟ به حج پروردگاری می‌روی که با خوردن مال مردم بر تو خشمگین است، آنگاه آمدی بی‌دینی او را عَلم کرده‌ای که من مجوز بدهم مال مردم را بخوری؟! این دین است. مردم ما چقدر به این شکل دین دارند؟

فیلم این سخنرانی را ببینید:

تعداد بازدید : 14

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین