عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۲۷۴۹
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۰
آیت الله وحید خراسانی:
حضرت آیت الله وحید خراسانی با اشاره به سالروز ولادت امام رضا(ع) گفتند: در این ایام کاری کنید که مقام او به تمامی عالم معلوم گردد. هرکس این کار را کرد اجرش با خود آن حضرت است.

عقیق: حضرت آیت الله وحید خراسانی امروز ۲۱ خردادماه هم‌زمان با سال‌روز ولادت امام رضا (علیه السلام) در دیدار با جمعی از مسئولین هیئات مذهبی گفتند: زیارت حرم امام رضا (علیه السلام) مصداق اتم و اکمل احیاء شعائرالله است.

ایشان با اشاره به ولادت آن حضرت افزودند: ولادت او از بزرگترین و با اهمیت‌ترین ولادت‌ها است، چرا که امام ششم رئیس مذهب، وقتی پسرش حضرت موسی را دید فرمود: در صلب تو عالم آل محمد است؛"لیتنی ادرکته فأنه سمی امیرالمؤمنین علی علیه السلام" ای کاش او را درک می کردم همانا او همنام امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) است".

این مرجع تقلید بیان داشتند:اگر امام ششم (علیه السلام) را شناختی که در آرزوی دیدار اوست مقام امام هشتم (علیه السلام) را میدانی که قابل درک و وصف نیست.و اما زیارت او؛ عقل مبهوت است؛ زیارت او مانند زیارت خداست آرامگاه او عرش الله است و زائر او در اعلی درجه از زوار ائمه هدی (علیهم السلام) است.کسی که او را زیارت کند زیارت او برابر با هزار حج و عمره مقبوله است.

ایشان بیان کردند: در این ایام کاری کنید که مقام او به تمامی عالم معلوم گردد. هرکس این کار را کرد اجرش با خود آن حضرت است، اجری که لاتعد و لاتحصی .

معظم له سپس چند بیت از قصیده‌ی مدح امام رضا (علیه السلام) را که در کنار مضجع شریف آن حضرت سروده بودند را خواندند.

ای شمع جمع خلقت و چشم و چراغ دین
بنمای رخ که عالم و آدم صفا کند

توحید بی تو همچو نمازیست بی وضو
آنکس به حق رسد که به تو اقتدا کند

باشد هزار حج عوض یک زیارتت
حق تو را خدا به قیامت ادا کند

چون بضعۀ رسول در آن آرمیده است
زیبد که فخر بر حرم کبریا کند

خاطرنشان می شود: در پایان این دیدار جلد چهارم کتاب مصباح الهدی که برگرفته از سخنرانی های معظم له در عظمت سیدالشهداء (علیه السلام) می باشد به ایشان تقدیم گردید.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین