عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۲۵۸۲
تاریخ انتشار : ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۶
حجت الاسلام فرحزاد مطرح کرد؛
سخنران حرم بانوی کرامت گفت: باید از خداوند یاری بطلبیم تا با هر سخنی همراهی نکنیم و گرفتار شبکه‌ها و گروه‌های شیطانی و انحرافی که در همه جا به ویژه فضای مجازی کمین کرده‌اند، نشویم.

عقیق: حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد، شب گذشته در شبستان امام خمینی(ره) ضمن اشاره به حدیثی از امام جواد(علیه السلام) با بیان این که حق نداریم هر سخنی را وارد قلب خود کنیم، اظهار داشت: باید با پرهیز از قرار گرفتن در محیط و شرایط ناسالم، جای جای ذهن و فکر خود را مملو از دریافت افکار و اذکار نورانی و الهی نماییم.

این استاد حوزه تصریح کرد: باید از خداوند یاری بطلبیم تا با هر سخنی همراهی نکنیم و گرفتار شبکه‌ها و گروه‌های شیطانی و انحرافی که در همه جا به ویژه فضای مجازی کمین کرده‌اند، نشویم.

وی ضمن بیان فرازهایی از حدیث نبوی(ص) به انسی و جنی بودن شیاطین اشاره کرد و یادآور شد: برای رهایی از فکرهای بد و از شیطان جنی، باید به ذکر لا حول و لا قوه الا با الله العظیم اهتمام داشته باشیم، چرا که بیان با توجه این ذکر گنجی از گنج‌های بهشتی است که افسردگی را برطرف و آدمی را از گرفتاری در موج دریای غم رها می‌سازد.

سخنران حرم حضرت معصومه سلام الله علیها با تاکید بر این که ذکر لا حول و لا قوه الا بالله یعنی همه عالم از آن خداست و تمام امورات هستی در ید قدرت ذات اقدس الهی رقم می‌خورد، خاطرنشان کرد: ذکر صلوات بر محمد و آل محمد(ص)، نوری برای رهایی انسان از تاریکی نفاق و گمراهی و نیز مانعی پیش روی نزدیکی انسان‌های پلید است.

وی ضمن اشاره به فرازهای پایانی دعای مکارم الاخلاق، با تاکید بر این که تمام گناهان و معصیت آدمی در حال غفلت از خداوند متعال روی می دهد، خاطرنشان کرد: اگر انسان با قلب و ذهنش به یاد خالق هستی نباشد و خداوند متعال را به کل فراموش کند، به سمت کفر گرایش پیدا خواهد کرد. حجت الاسلام والمسلمین فرح زاد، همراهی دل در بیان اذکار معنوی را بسیار مهم دانست و با اشاره به این که نباید از روی ظاهر افراد قضاوت نموده و نگاه‌های پست دنیایی را در جایگاه بخشی به اشخاص به کار گیریم، خاطرنشان کرد: چه بسا افرادی مانند اویس قرنی علی رغم برخورداری از جایگاه اجتماعی پایین، از چنان مقام و منزلت والایی نزد پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله برخوردار بودند که رسول الله(ص) برای شوق دیدارش آه می‌کشیدند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین