عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۲۴۹۹
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵
حجت الاسلام والمسلمین مومنی؛
سخنران حرم حضرت معصومه سلام الله علیها گفت: تمام اضطراباتی که انسان را احاطه می‌کند، با تمسک به قرآن و روایات اهل بیت(علیهم السلام) برطرف می‌شود.

عقیق: حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی، شب گذشته در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهرگفت: اگر انسان در حیات دنیوی خود از برنامه کاملی بهره مند گردد، گرفتار آسیب هایی که اکنون فرد و جامعه بدان مبتلاست، نخواهد شد.

وی ضمن اشاره به دایره آسیب‌هایی که به روح، روان و جسم آدمی وارد می شود، اظهار داشت: انسان های موفق، با نظم در زندگی و برخورداری از برنامه جامع و کامل، توانستند دنیای خود را آباد و به دیگران و جامعه یاری برسانند.

این استاد حوزه، با بیان این که اضطراباتی که انسان را احاطه می‌کند، با تمسک به قرآن و روایات اهل بیت علیهم السلام برطرف می شود، خاطرنشان کرد: اتصال به قرآن و بیانات معصومین علیهم السلام رافع و دافع تمام اضطرابات است.

وی در ادامه ضمن تاکید بر اهمیت تقویت معلومات دینی جوانان تحصیل کرده، با بیان این که در مجموعه های آموزشی، آنگونه که باید دین، تعریف و ارائه نمی‌شود، اظهار داشت: در این مجموعه‌ها، دین را مجموعه‌ای از باید ها و نبایدها تعریف می‌کنند که این تعریف از اساس اشتباه است؛ چرا که دین مجموعه‌ای از قواعد ارزشی است که رعایت آن سعادت دنیا و آخرت را به دنبال دارد.

حجت الاسلام والمسلمین مومنی، افزود: کسانی که از دین فاصله می گیرند و انس با قرآن و روایات در متن زندگی ایشان نیست؛ در عین برخورداری از زیبایی ظاهری، شهرت، مال و موقعیت و… خلاء بزرگی را در زندگی حس می‌کنند.

وی به روایتی از اهل بیت(علیهم السلام) اشاره و با بیان این که توجه به روایات دفع و رفع ابتلائات کنونی جامعه را رقم می زند، خاطرنشان کرد: تا زمانی که یقین پیدا نکرده‌ایم که گناهانمان بخشیده شده، باید از عیب‌جویی پرهیز نماییم.

سخنران این مراسم، با اشاره به این که تا وقتی که مطمئن نشدیم گنج های الهی پایان یافته، نباید غصه روزی را بخوریم، خاطرنشان کرد: گنج‌ها از آن خداوند متعال است؛ لذا باید با کسب روزی حلال، مقدمات برکت بخشی به زندگی را افزایش دهیم.

این استاد حوزه با اشاره به این که دشمن اسلام، انقلاب و ملت ایران، نامرد است و همواره با تمسک به دسیسه های شوم، پیش روی راهکارهای اقتصادی، سنگ اندازی می‌کنند، خاطرنشان کرد: علی‌رغم تمام مشکلات، دغدغه‌ها و انتقاداتی که نسبت به اوضاع اقتصادی کشور وجود دارد؛ نباید نگران رزق و روزی که از آن خداوند است باشیم؛ هر اندازه ارتباط خود را با خداوند متعال تقویت نماییم، زندگی پربرکتی خواهیم داشت.

وی، بر اهمیت جایگاه اظهار بندگی نسبت به ذات اقدس اله تاکید کرد و ابراز داشت: هیچ گاه نباید از شیطان غفلت نماییم؛ چرا که هر اندازه بندگی و محبت‌مان نسبت به اهل بیت(علیهم السلام) بیشتر باشد، شیطان با تمسک بر مکرها و دام‌های متعدد، فعال‌تر ظاهر می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین مومنی، در پایان سخنان خود با تأکید بر این که بپاداری و اقامه نماز، مهمترین ابزار بستن دست و پای شیطان و برجسته‌ترین مانع پیش روی دسیسه‌های شیطانی است، خاطرنشان کرد: نماز بالاترین ذکر است؛ لذا باید توجه ویژه‌ای به این موهبت الهی داشته باشیم.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین