عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۲۴۶۴
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۱
رئیس سازمان دارالقرآن الکریم خبرداد؛
برنامه‌های اجرا شده توسط ستاد عملیات ماه مبارک رمضان در سازمان دارالقرآن الکریم توسط حجت الاسلام مهدی اخوان صباغ رئیس سازمان دارالقرآن الکریم تشریح شد.

عقیق:حجت الاسلام مهدی اخوان صباغ رئیس سازمان دارالقرآن الکریم و مسئول ستاد عملیات رمضان سازمان تبلیغات اسلامی در خصوص برگزاری برنامه‌های اجرا شده توسط ستاد عملیات ماه مبارک رمضان در سازمان دارالقرآن الکریم گفت: کارگروه‌های عملیات ماه مبارک رمضان سال ۱۴۰۱ سازمان تبلیغات اسلامی با دو شعار «به امید خدا» و «ماه امید» و با محوریت انس با قرآن کریم و امید آفرینی در جامعه برنامه ریزی و به اجرا در آمد.

وی افزود: این برنامه‌ها با تشکیل ۱۵ کارگروه و با توجه به سیاست‌های موضوع جهاد تبیین شکل گرفت و برنامه‌های متعددی نیز در سطح ستاد و استان‌ها به اجرا در آمد. وی اظهار داشت: فعالیت‌های قرآنی عملیات رمضان در سایر استان‌ها نیز به زودی جمع بندی و اطلاع رسانی خواهد شد.

۱۲ هزار محفل انس با قرآن کریم در ماه مبارک رمضان

مهدی اخوان صباغ با اشاره برنامه‌های اجرا شده توسط ستاد عملیات رمضان گفت: برگزاری ۱۲ هزار محفل انس با قرآن کریم در قالب محافل جزءخوانی، محافل محله محور، کرسی‌های ثابت تلاوت، محفل انس با قرآن کریم با حضور رئیس قوه قضائیه و فعالان قرآنی و همچنین برگزاری نشست بانوان اندیشه ورز با حضور معاون امور بانوان ریاست جمهور، بخشی از این برنامه‌ها بوده است.

وی افزود: برگزاری ۱۸۰۰ کرسی تفسیر در کشور، برگزاری برنامه‌های آموزشی در حوزه تفسیر، تولید برنامه و تولید محتوا با در نظر گرفتن شعار عملیات، برگزای نشست هم اندیشی بازگشت به قرآن با حضور علمای شیعه و سنی، برگزاری مسابقات تفسیر کوتاه سوره حجرات و لقمان با کلام استاد قرائتی با مشارکت سازمانها و ارگان‌ها، بخش دیگری از فعالیت‌های صورت گرفته در ماه مبارک رمضان می‌باشد.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم خاطر نشان کرد: تقویت شبکه جلسات خانگی قرآن، برگزاری جشنواره ملی نورالثقلین با محوریت برنامه‌های رسانه‌ای و خلاقیت‌های رسانه‌ای با موضوع جلسات خانگی در رشته‌های مختلف هنری، تولیدات رسانه‌ای نقاشی با شن، تولید پادکست‌های قرآنی با بهره گیری از سخنان قرآنی استاد عابدینی با محوریت کتاب آداب انس با قرآن، بخش دیگری از فعالیت‌های ستادی ماه مبارک رمضان بوده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های کارگروه کودک و نوجوان بیان داشت: در کارگروه کودک و نوجوان برنامه‌هایی همچون: برگزاری مسابقه تفسیر کلام دوست با مشارکت ۱۲۷ هزار و ۵۳۲ نفر در سی روز، برگزاری جشنواره «یک سبد یک آیه» با حضور ۱۳۵۶ نفر با محوریت ارائه عکس نوشته در سی موضوع در بستر پیام رسان شاد و توان پلاس، برگزاری ۲۸۰۰ جلسه تلاوت قرآن کریم با استفاده از ظرفیت کودک و نوجوان و دانش آموزان، برگزاری جلسات خانگی قرآن کریم دانش آموزی با مشارکت ۱۴۰۰۰ نفر و همچنین کشف ۱۷۲۳ استعداد قرآنی از میان ۱۴۰۰۰ نفر از دانش آموزان از دیگر برنامه‌های سازمان دارالقرآن الکریم در ماه مبارک رمضان بوده است.

تجلیل از ۱۲۰ خانه قرآن اهل سنت در ۱۴ استان

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم با اشاره به فعالیت‌های کارگروه ادیان و فرق افزود: کارگروه ادیان و فرق نیز در ماه مبارک رمضان، فعالیت‌های مختلفی را برنامه ریزی و اجرا کرده است که از آن جمله می‌توان به برگزاری برنامه ضیافت افطاری مسئولین استان‌ها با علمای اهل سنت، برگزاری برنامه ضیافت افطاری با موضوع وحدت و مقاومت به تعداد ۸۰ جلسه در ۱۴ استان تلفیقی، تجلیل از ۱۲۰ خانه قرآن اهل سنت در ۱۴ استان، برگزاری پویش قصه قدس با موضوع استکبارستیزی و وحدت امت اسلامی و تولید موزیک وحدت در ماه رمضان اشاره نمود.

اخوان صباغ در خصوص فعالیت‌های صورت گرفته توسط کارگروه آموزشی‌های تخصصی نیز اظهار داشت: کارگروه آموزش‌های تخصصی با تولید بسته‌های محتوایی با موضوع جلسات خانگی، جلسات تفسیری، جهاد تبیین با استفاده از سامانه مبشران و منابع تبلیغی، فعالیت‌های متنوع و قابل قبولی را به اجرا درآورده است. وی اظهار داشت: کارگروه آموزش‌های تخصصی در ماه مبارک رمضان، دوره‌هایی را نیز با عنوان شیوه‌های استفاده از منابع تفسیری در تبلیغ را در اختیار مبلغین قرار داده است. وی افزود: ایجاد حلقات تبیین مفاهیم قرآن کریم توسط افراد آشنا با قرآن کریم با استفاده از ظرفیت فضای مجازی، مساجد و … از دیگر برنامه‌های کارگروه آموزش‌های تخصصی بوده است.

حجت الاسلام مهدی اخوان صباغ رئیس سازمان دارالقران الکریم با اشاره به برنامه‌های کارگروه تبلیغ گفت: کارگروه تبلیغ با برگزاری مسابقه تبیین بینات با محوریت تولید محتوا با موضوع جهاد تبیین، اجرای برنامه‌های سحرگاهی و افطار، اجرای برنامه‌های تبلیغی ویژه مادران، فعالیت‌های خود را برنامه ریزی و اجرا نموده است.

وی همچنین گفت: در کارگروه مبلغین، در ۱۰۰۰ نقطه تبلیغی کشور، برنامه پیوند آسمانی با موضوع ازدواج و جمعیت نیز اجرا شده است. همچنین توزیع محتوای تبلیغی به استان‌ها با موضوع جهاد تبیین و امیدآفرینی و ساماندهی گروههای جهاد تبلیغی، برگزاری نشست هم اندیشی مبلغین و مبلغات با عنوان روایت امید در قم جهت ایجاد گفتمان واحد در میان مبلغین با موضوع جهاد تبیین، از دیگر فعالیت‌های کارگروه تبلیغ بوده است.

وی همچنین بیان کرد: بنیاد هدایت نیز امسال در نمایشگاه قرآن در فضایی به مساحت ۳۰۰۰ متر با موضوع "مسجد جامعه پرداز" برنامه‌های متنوعی را برگزار کرد که با استقبال حاضرین روبرو شد.

اخوان صباغ در خصوص فعالیت‌های کارگروه مسجد و تشکلات دینی نیز اظهار داشت: در ایام ماه مبارک رمضان، برنامه‌هایی همچون پویش مراسم جزءخوانی به یاد دو شهید حرم مطهر رضوی، برنامه جمع آوری آثار با موضوع هر مسجد یک پایگاه قرآنی، مراسم روز قدس در ۱۲۰ روستای شاخص کشور، سفر نغمه پردازان به سوریه، برگزاری مراسم سفره بهشتی با حضور قاریان و مادحین در سطح استان‌ها، برگزاری هیئت خانگی قرآنی در سطح کشور اشاره نمود.

منبع:مهر


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین