عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۲۴۲۳
تاریخ انتشار : ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۶
فیلم|
رهبر معظم انقلاب با اشاره به جایگاه معنوی شهید مطهری، خاطره‌ای از اقامه نماز شب استاد در منزلشان گفته‌اند.

عقیق: مرتضی مطهری (1298- 1358ش) مشهور به شهید مطهری یا استاد مطهری، متفکر و نویسنده شیعه در قرن چهاردهم هجری و از شاگردان علامه طباطبائی(رض) و امام خمینی(ره) بود. شهید مطهری از افراد تأثیرگذار و از رهبران فکری انقلاب اسلامی ایران به شمار می‌رود. او ریاست شورای انقلاب را تا روز شهادت بر عهده داشت.

پیش از انقلاب اسلامی، مبارزات فکری مطهری در مقابله با جریانات فکری مارکسیستی در ایران نقش قابل توجهی در رویگردانی جوانان از این تفکرات داشت. شهید مطهری آثاری متعددی در کلام و فلسفه اسلامی نوشته‌اند. روزآمدسازی و تبیین آموزه‌های اسلام و تشیع، از ویژگی‌های فعالیت‌های فکری اوست. شهید مطهری، آموزه‌های اسلامی را که قبلاً در قالب بیاناتی پیچیده ارائه می‌شد، به سبک ویژه خود، به صورت آسان و با زبان روز در اختیار مخاطبان قرار می‌داد.

کتاب‌های او در موضوعات مختلف دینی بارها به زبان‌های مختلف منتشر شده است. لذا همزمان با سالروز شهادت استاد گرانقدر به خاطره رهبر معظم انقلاب از حضور شهید مطهری در منزلشان اشاره می‌کنیم که دیدن آن خالی از لطف نیست.

 

 

ایشان در ادامه سخنان خود به ذکر خاطره‌ای از حضور شهید مطهری در منزلشان اشاره کردند و گفتند: شهید مطهری با قرآن مأنوس بودند، یعنی تا قرآن نمی‌خواندند، نمی‌خوابیدند؛ من این موضوع را در سفرها دیده بودم. ایشان اهل تهجد بود و نماز شب باحالی می‌خواند، یک شب ایشان منزل ما بودند، نصف شب با صدای گریه ایشان، خانواده ما از خواب پریده بود، اول ملتفت نشده بودند، بعداً ماجرا را متوجه می‌شوند.

منبع:تسنیم


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین