عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۲۳۸۲
تاریخ انتشار : ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۹
هیئت رزمندگان اسلام:
هیأت رزمندگان اسلام در بیانیه‌ای به مناسبت روز قدس اعلام کرد: امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی، با ایستادگی بر روی آرمان فلسطین، بزرگترین توطئه علیه جهان اسلام را خنثی کرد و در قرن ۲۱ زمینه نابودی رژیم صهیونیستی فراهم شده است.

عقیق: هیأت رزمندگان اسلام به مناسبت فرارسیدن جمعه پایانی ماه رمضان که به نام «روز جهانی قدس» نامگذاری شده است، بیانیه صادر کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است:

روز جهانی قدس به عنوان یکی از یادگارهای ماندگار، گران‌سنگ، حیات بخش و سرنوشت ساز حضرت امام خمینی (قدس الله نفس الزکیه)، در میان راهبردهای آزادسازی سرزمین فلسطین و قدس شریف از چنگال اشغالگران صهیونیستی، از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. رهبر کبیرانقلاب اسلامی با یک ابتکار و نوآوری بی‌نظیر، از طریق اعلام روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان «روز قدس» موفق شدند، موضوع فلسطین و قدس به اسارت درآمده از سوی صهیونیست‌های کودک‌کش را به موضوع اول جهان اسلام تبدیل کرده و مانع فراموشی آن در میان ملت‌های مسلمان شوند. اینک به برکت مجاهدت‌ها و مقاومت‌های بی‌نظیر فلسطینی‌ها در برابر متجاوزین و اشغالگران از یک سو و به برکت به صحنه آمدن ملت‌های مسلمان در سراسر جهان در روز جهانی قدس از سوی دیگر، آرمان رهایی سرزمین‌های اشغال شده فلسطین، از حالت رویا و یک امرغیرممکن، درحال تبدیل شدن به یک واقعیت قطعی است.

با توجه به گذشت بیش از چهاردهه از اعلام روز قدس از سوی حضرت امام (ره) بازخوانی فلسفه این نامگذاری و تبیین دلایل حمایت از ملت مظلوم فلسطین و شرح دستاوردهای آن به ویژه برای نسل جوان، با توجه به جنگ شناختی دشمنان و تبلیغات رسانه‌ای آنان، یک ضرورت و از مصادیق «جهاد تبیین» به شمار می‌آید. واقعیت تلخ تاریخی آن است که کشورهای غربی با استفاده از غفلت و تفرقه میان مسلمانان و بی‌کفایتی دولت‌ها در کشورهای اسلامی، طی یک توطئه پیچیده موفق به اشغال سرزمین فلسطین و قدس شریف از یک سو و پدیدآوردن یک رژیم جنایتکار و کودک‌کش بی‌رحم در سرزمین‌های اشغال شده از سوی دیگر شدند. رژیم غاصب و اشغالگر از زمان شکل‌گیری نامشروع در سال 1948 میلادی، برای ادامه حیات خود با برخورداری از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های همه‌جانبه دولت‌های اروپایی و آمریکا، به هر جنایتی علیه ملت مظلوم فلسطین از قبیل کشتارهای دسته جمعی، ترور و تخریب خانه‌ها و آواره کردن فلسطینی‌های بی‌پناه متوسل شد. اما در این میان نکته مهم، ایده صهیونیست برای تشکیل یک حکومت بزرگ از نیل تا فرات، با تصرف‌ بخش‌های مهم دیگری از سرزمین اسلامی از کشورهای مختلف بود. روند تحولات از زمان شکل‌گیری این دولت جعلی تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی در یک دوره حدود 30 ساله، به گونه‌ای بود که از یک طرف صهیونیست‌ها و حامیان آنان تحقق ایده حکومت از نیل تا فرات را امری ممکن، و از طرف دیگر در میان مسلمانان و دولت‌های کشورهای اسلامی و خصوصاً دولت‌های عربی و حتی گروه‌های فلسطینی، ایده و آرمان آزادی قدس شریف و سرزمین‌های اسلامی، امری غیرممکن تلقی می‌شد.

در چنین شرایطی بود که حضرت امام خمینی (ره) بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، مبتنی بر راهبرد نابودی رژیم صهیونیستی و محو آن از صفحه روزگار، مسلمانان را متوجه تکلیف دینی و شرعی خود به استناد آیات و روایات و از جمله این سخن پیامبر عظیم‌الشان اسلام که فرمودند: «من اصبح ولم یهتم بامورالمسلمین فلیس بمسلم» کرده و روز قدس را به عنوان روز همبستگی تمامی مسلمانان با ملت مظلوم فلسطین اعلام کردند. این ابتکار امام (ره) و مجموعه‌ای دیگر از اقدامات در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به طور کلی روندهای پیش از انقلاب در خصوص موضوع فلسطین را تغییر داد و اینک با پدیدآیی محور قدرتمند مقاومت، از یک سو صهیونیست‌ها ادامه حیات خود را با تداوم اشغالگری و سرکوب فلسطینی‌ها امری ناممکن ارزیابی می‌کنند و از سوی دیگر فلسطینی‌ها، آرمان آزادسازی سرزمین فلسطین و مسجد الاقصی را امری دست یافتنی و نزدیک می‌دانند.

آری حضرت امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی و ملت ایران، با ایستادگی ۴۳ ساله بر روی آرمان آزادی فلسطین، بزرگترین توطئه علیه جهان اسلام در قرن بیستم را خنثی کرد و در قرن بیست‌ویکم زمینه‌های نابودی رژیم صهیونیستی و آزاد شدن سرزمین فلسطین از هر جهت فراهم شده است. شکست‌های پی‌درپی رژیم صهیونیستی از جنگ ۳۳ روزه با حزب‌الله لبنان گرفته تا جنگ‌های با غزه قهرمان در سال‌های اخیر از یک سو و ناتوانی این رژیم در مقابله  با انتفاضه رمضان و مقابله فلسطینی‌ها با صهیونیست‌ها در درون سرزمین‌های اشغالی از سوی دیگر، همگی نشان می‌دهد که طرح‌های سازش و عادی‌سازی روابط با برخی از دولت‌های مرتجع عربی هیچکدام نتوانسته و نمی‌تواند جلوی نابودی و فروپاشی این رژیم را بگیرد.

نابودی رژیم صهیونیستی طبق وعده‌های الهی، امری قطعی بوده و از افتخارات بزرگ ملت عظیم الشان، مومن و انقلابی ایران، پیشگامی و پرچمداری در حرکت نورانی آزاد سازی مسجد الاقصی و قدس شریف به عنوان اولین قبله‌گاه مسلمین است.

 سیدالشهدای جبهه مقاومت شهید سلیمانی، شهید قدس است و ملت ایران، راه این شهید والامقام را با حضور حماسی و یکپارچه در راهپیمایی روز جهانی قدس ادامه خواهد داد. به طور قطع برپایی هرچه با شکوه‌تر مراسم روز جهانی قدس در ایران و دیگر نقاط جهان، عزم و اراده مبارزین فلسطینی را دو چندان خواهد کرد و سرزمین دربند فلسطین را به نقطه رهایی از چنگال اشغالگران نزدیک‌تر می‌کند. هیأت‌های رزمندگان اسلام در سراسر کشور، همگام با دیگر اقشار مردم، به فراخوان امامین انقلاب اسلامی برای پاسداشت روز جهانی قدس لبیک گفته و دیگران را برای حضور در این مراسم سیاسی عبادی فرا می‌خوانند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین