عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۲۳۲۵
تاریخ انتشار : ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۷
سید حسین آقامیری عنوان کرد:
استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه شب قدرخاصیتی دارد که می تواند یک عمر عقب ماندگی را جبران کند، گفت: امروز در عصر غیبت کبری دم از امام زمان(عج) زدن هزینه دارد و باید آن را بپذیریم و در مسیر حضرت استقامت مستمر داشته باشیم.

عقیق: حجت الاسلام سید حسین آقامیری در مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه شب های قدر شب های نزول قرآن است، اظهار کرد: نزول قرآن و بعثت پیامبر(ص) اوج معنویت خاتم الانبیاست و یکی از آثاری که در زندگی پیامبر(ص) پس از بعثت و نزول قرآن ایجاد شد این بود که دستگاه ابلیس، طاغوت و مشرکان در برابر ایشان قد علم کردند؛ چرا که از حقیقتی صحبت کردند که گرایش مردم به آن کار، ابلیس و ایادیش را نابود می کرد.

وی با بیان اینکه معنویت واقعی و حقیقی وقتی اظهار شود دشمن پیدا می کند، گفت: وقتی مشرکان دیدند حریف پیامبر(ص) نمی شوند به ایشان گفتند شما خدای خودت را تبلیغ کن و کاری به بت های ما نداشته باش؛ ولی پیامبر فرمودند یکی از اصول دین من شکستن بت های شماست.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: خدای متعال در سوره حجرات می فرمایند مومن واقعی کسی است که به خدا و پیامبرش ایمان دارد، هیچ شک و تردید در دلش ایجاد نمی شود و با جان و مالش در راه خدا جهاد می کند. جامعه ای که دم از خدای حقیقی میزند بداند دشمن دارد.

آقا میری با اشاره به اینکه امشب کسی ضربت خورد که تجلی حق و توحید در عالم است، گفت: اگر کسی می خواهد ببیند مسیری که در آن حرکت می کند صراط مستقیم حقیقی است باید ببیند دشمن دارد یا نه و اگر دشمن نداشت باید در حقیقت بودن حرف و عملش تردید کند.

وی با تاکید بر اینکه حقیقت شب های قدر وجود مبارک حضرت زهرا(س) است، ابراز کرد: جرم حضرت دفاع از امام زمانش و بیان دین واقعی بود. با ایشان کاری کردند که در روزهای آخر حتی توان نشستن هم نداشت.

استاد حوزه علمیه افزود: امت عصر غیبت از امام زمانی دم میزنند که وقتی ظهور مطلق برایش اتفاق می افتد بساط ظلم را جمع می کند و طبیعی است امتی که از ایشان دم می زنند مقابل ابلیس قد علم کرده اند و دشمنان زیادی دارند.

آقامیری با بیان اینکه بالاترین آرزوی هر مومن و منتظر در زمان غیبت، در رکاب حضرت بودن است، گفت: چنین کسی باید بپذیرد اسلام واقعی دشمن دارد، چون ظهور امام زمان(عج) دستگاه طاغوت را در هم می کوبد.

وی گفت: ما برای اینکه در رکاب حضرت باشیم باید یک مبارزه درونی داشته باشیم که ثمره اش ظهور درونی است و دوم مبارزه بیرونی که ثمره اش ظهور مطلق حضرت ولی عصر(عج) است. اگر کسی می خواهد در ظهور مطلق حضرت موثر باشد و به درد بخورد باید از مرحله ظهور درونیش عبور کرده باشد.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه وقتی امام زمان(عج) حاکم ملک درونی فرد نباشد و نفس عماره بر آن حکومت کند در بیرون به درد امام زمان نمی خورد، ابراز کرد: بزرگان به ما یاد دادند که شب قدر شب ترمیم است؛ در شب قدر همه حجاب ها بین خدا و بنده کنار رفته و همه اسباب فراهم است. شب قدر در کنار همه حوائجی که داریم از خدا بخواهیم ظهور درونی را برای ما رقم بزند.

آقامیری با تاکید بر اینکه شب قدرخاصیتی دارد که می تواند یک عمر عقب ماندگی را جبران کند، خاطرنشان کرد: امروز در عصر غیبت کبری دم از امام زمان(عج) زدن هزینه دارد و باید آن را بپذیریم و در مسیر حضرت استقامت مستمر داشته باشیم.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین